Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018 do 20. 5. 2018

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018 do 20. 5. 2018.  Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulých dvoch týždňoch. Dvoch týždňoch preto, lebo pred týždňom som pravidelný newsletter nestihol pripraviť. Budem sa snažiť polepšiť, aby sa to už neopakovalo. A čo vás čaká v tomto newsletteri?

Dozviete sa napríklad, o čom rokovali poslanci miestneho zastupiteľstva, o zabudnutej Kolónii, o stále narastajúcich kolónach na cestách z Devínskej Novej Vsi do centra mesta a späť, o hodoch v Devínskej Novej Vsi, ale môžete si prečítať aj zaujímavý rozhovor s viceguvernérom Národnej banky Slovenska Ľudovítom Ódorom. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v ostatných dvoch Magazínoch DTV a prehľad príspevkoch v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Danajský dar budúcemu starostovi

Vybudovanie parkoviska medzi cintorínom a Domom sociálnych služieb Senecio bez informovania odbornej komisie a verejnosti je okrem možného porušenia viacerých zákonov aj danajským darom súčasného starostu starostovi budúcemu.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Rokovalo miestne zastupiteľstvo DNV

V stredu 9. 5. 2018 vo vile Košťálová rokovalo miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves. Bolo zaujímavé hlavne tým, že na rokovaní vystúpil občan Kolónie Ing. Peter Kaňuch a apeloval na starostu a poslancov aby riešili neúnosnú situáciu v doprave na Kolónii.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 1 : 1 (1 :0)

Lolo Moravec píše o prvom bode, ktorí získali devínskonovoveskí futbalosti na vlastnom trávniku v jarnej časti III. bratislavskej ligy za remízu s Ivankou pri Dunaji.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Eko brigáda v škole Ivana Bukovčana

Miroslav Antal píše o eko brigáde, ktorú v sobotu 12. 5. 2018 v areáli Základnej školy na Ul. Ivana Bukovčana v Devínskej Novej Vsi zorganizovalo vedenie školy v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia a občianskym združením CHABIK, ktorého členmi sú rodičia školákov tejto školy.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018FCL VW DNV B : FK Dúbravka 1 : 2 (0 : 2)

Tentoraz nám Lolo Moravec pripravil reportáž zo stretnutia rezervy futbalistov FCL VW Devínska Nová Ves s FK Dúbravka. Naša rezerva podľahla favorizovaným Dúbravčanom tesne 1 : 2.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Devínskonovovešťan Ľudovít Ódor

O projekte Hodnota za peniaze a o vzdelaní a informovanosti širokej verejnosti sa porozprávala s Mgr. Ľudovítom Ódorom, viceguvernérom Národnej banky Slovenska a členom bankovej rady NBS Alexandra Madajová.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Zabudnutá Kolónia v Devínskej

Rokovanie miestneho zastupiteľstva DNV, ktoré sa konalo 9. 5. 2018, bolo o niečo živšie ako obyčajne. Prispel k tomu aj  obyvateľ z Tehliarskej ulice Ing. Peter Kaňuch, ktorý informoval poslancov o katastrofálnej dopravnej situácii na Kolónii a vyzval ich, aby neúnosnú situáciu riešili.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Chystáte sa na hody?

V nedeľu boli u nás hody. V jednotlivých regiónoch sa nazývajú aj odpust, hostina či kermeš. V Devínskej aj kiritof. Hody sa na Slovensku slávia ako pamiatka na počesť posviacky chrámu alebo pri príležitosti sviatku patróna chrámu – svätca, ktorému je kos­tol zasvätený. Kostol v Devínskej Novej Vsi je zasvätený udalosti zoslania Ducha Svätého. V tomto roku pripadla podľa katolíckeho liturgického kalendára slávnosť zoslania Ducha svätého na nedeľu 20. mája. Preto sme mali hody v Devínskej Novej Vsi práve v tento deň.

Kolóny naše každodenné

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Miroslav Antal píše o tom, ako si začíname zvykať na to, že aj na výjazdoch z Devínskej Novej Vsi sa začínajú tvoriť rozsiahle kolóny, ktoré začínajú len pár stoviek metrov za tabuľami tejto mestskej časti. Ak chceme prísť ráno do práce alebo na miesto dôležitého stretnutia v meste včas, musíme si mnohí privstať.

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Ďalší neriešiteľný problém na Kolónii

Miestny úrad nie je schopný ani po viac ako mesiaci zaskliť obyčajnú informačnú tabuľu? Nepomohlo ani upozornenie na portáli Odkaz pre starostu. Pomôže tento článok?

Devínska Nová Ves od 7. 5. 2018Všetko najlepšie Irenka Košírelová

Blahoželanie k narodeninám matičiarke Irenke Košírelovej.

Magazín DTV nás 9. 5. 2018 informoval

Magazín DTV nás 16. 5. 2018 informoval

Do Devínskej Novej Vsi mieri prvý open-air festival s kvalitným remeselným pivom!

Spravodajský portál Bratislava24 si všimol,  že v Devínskej Novej Vsi sa uskutoční open-air festival remeselného piva a chutného jedla Pivný Janko.

Na Devínskej Kobyle má vyrásť 21-metrová vyhliadková rozhľadňa, dovidíte vraj až k Nitre

Bratislavské noviny informovali o stave príprav výstavby rozhľadne na Devínskej Kobyle, ktorú chce realizovať mestská časť Devínska Nová Ves.

Dá sa prebehnúť tisíc kilometrov na streche? Čech Radek Dočkal plánoval ako prvý na svete túto hranicu pokoriť v Bratislave

Týždenník Plus 7 dní sa venoval  7. ročníku ultrabehu Skyrun, ktorý prebiehal na streche budovy Slovenského rozhlasu. Organizátorom podujatia je devínskonovovešťan ultramaratónec Jozef Rajchl a zúčastnil sa na ňom aj ďalší devínskonovovešťan Michal Gašparík.

Ťažba na Devínskej Kobyle a Vydrici sa nezastaví, vzniknú však bezzásahové zóny

Portál webnoviny.sk informoval o tom, že Štátne Lesy SR zatiaľ nenašli legitímny dôvod na úplné zastavenie ťažby dreva v lokalite Devínska Kobyla a Vydrica v Bratislave. To znamená, že v najbližšom období sa opäť dostanú k slovu na Devínskej Kobyle motorové píly.

FOTO: Milovníci vtáctva pozorovali na Devínskej Kobyle skutočných krásavcov – migrujúce včeláriky

Bratislavské noviny informovali o exkurzii, ktorú organizovala Ochrana dravcov na Slovensku pri príležitosti Dní sťahovavého vtáctva. Účastníci exkurzie s úžasom sledovali ako si desiatky včelárikov zlatých na Devínskej Kobyle vyhrabávajú svoje hniezdne nory v pieskových skalách krúžiac a štebotajúc nad hlavami ohúrených návštevníkov.

Bory rýchlo napredujú, Penta kreslí Bývanie III

Týdenník Trend informoval o tom, že developerská spoločnosť Penta Real Estate predložila úradom druhú a tretiu etapu projektu Bory Bývanie, obytnej časti novej štvrte medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves.

Na kolesách proti rakovine

Portál teraz.sk informoval o pripravovanom súboji mestských častí Devínska Nová Ves a Rača, ktorý sa uskutoční 30. mája 2018 v rámci kampane Nadácie Výskum Rakoviny Na kolesách proti rakovine počas Svetového dňa výziev (World Challenge Day).

Ivo Nesrovnal: Lesy okolo Bratislavy nesmú byť hospodárskou plantážou

Oficiálne webové sídlo hlavného mesta SR Bratislavy informovalo o tom, že primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal požiadal ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú o stretnutie v súvislosti s potrebou intenzívnejšej ochrany lesov v Malých Karpatoch a okolí Bratislavy.

Na Festivale slovenskej národnej piesne vystúpi aj Miroslav Dvorský

Bratislavské noviny informovali o programe Festivalu slovenskej národnej piesne v Devínskej Novej Vsi.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Počas tohto týždňa máte poslednú možnosť pozrieť si výstavu prác amatérskych výtvarníkov v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku. V sobotu sa môžete spolu s TIK DNV vybrať po stopách histórie Devínskej Novej Vsi a v nedeľu môžete sledovať až počas dvoch svätých omší v kostole Svätého Ducha prvé sväté prijímanie. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach, sa dozviete v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 271 fanúšikov a čoraz viac sa blížime k vytúženej tristovke.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *