Devínska Nová Ves od 4. 6. 2018 do 10. 6. 2018

Devínska Nová Ves od 4. 6. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 4. 6. 2018 do 10. 6. 2018.  Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad ako prebiehal Deň detí v Devínskej Novej Vsi, prečo dlhé kolóny pri Horbachu zmizli a môžete pouvažovať nad tým, či bolo správne investovať do organizácie Svetového dňa výziev v Devínskej Novej Vsi 10 tisíc eur. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV a prehľad príspevkoch v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

Tento víkend patril deťom

Devínska Nová Ves od 4. 6. 2018Predminulý víkend sa po celom Slovensku konali rôzne podujatia pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Devínska Nová Ves nebola výnimkou a aj tu sobotňajšie popoludnie patrilo devínskonovoveským deťom, ktoré už tradične „Deň detí“ oslávili na Istrijskej ulici, v priestore areálu za Základnou umeleckou školou.

Stálo tých 10 tisíc eur za to?

Devínska Nová Ves od 4. 6. 2018V stredu 30. mája celá Devínska Nová Ves cvičila a športovala. V rámci Svetového dňa výziev sme súťažili s Račou, ktorá mestská časť pritiahne čo najviac ľudí k fyzickej aktivite a zároveň finančne prispeje na výskum boja proti rakovine. Ako tento súboj dopadol? Stálo tých 10 tisíc eur za to?

FCL VW DNV : FK Vajnory 3 : 3 (1 : 3)

Devínska Nová Ves od 4. 6. 2018V poslednom domácom zápase III. futbalovej ligy sezóny 2017/2018 sa stretla FCL VW DNV s FK Vajnory. Obidve mužstvá v predošlom kole vyšli bodovo naprázdno, navyše riadne nakúpili od svojich súperov.  Keďže obidvaja súperi majú príslušnosť v novom ročníku III. ligy už zabezpečenú, tak išlo vlastne len o prestíž. Nakoniec si body podelili.

Devínka rastie ako z vody

Devínska Nová Ves od 4. 6. 2018

Tak trochu v závetrí, bokom od záujmu verejnosti, rastie za obchodným centrom Glavica v Devínskej Novej Vsi nový rezidenčný projekt. Marketingový názov projektu je Devínka  – bývanie pod lesom. Ak sa plánované termíny dodržia, budúce leto pribudne v rámci tohto projektu v Devínskej Novej Vsi 123 nových bytov.

Kolóny pri Hornbachu ustúpili

Devínska Nová Ves od 4. 6. 2018

Miroslav Antal  pred nedávnom informoval o pravidelných kolónach medzi Devínskou Novou Vsou a Bratislavou. Aj jeho zásluhou bolo zmenené dopravné značenie v železničnom podjazde smerom na Dúbravku a kolóny citeľne ustúpili.

Magazín DTV nás 6. 6. 2018 informoval

Pri prejazde viaduktom v lokalite Bory došlo nedávno k zmene, prednosť majú autá prichádzajúce od Devínskej N.Vsi + VIDEO

Bratislavský kuriér si všimol zmenu prednosti v jazde v železničnom podjazde pri Hornbachu a vysvetľuje, čo tomu predchádzalo.

Súd sa bude opäť zaoberať kauzou na smrť psami dohryzeného muža

Portál teraz.sk informoval o tom, že odvolací Krajský súd v Bratislave sa bude zaoberať kauzou neprávoplatne odsúdeného Romana Š., ktorého psy minulý rok dohrýzli na smrť muža v Devínskom Jazere.

Audi Q8: SUV-kupé z Bratislavy je odhalené

Portál Auto Bild Slovensko informoval o novinke Audi Q8, ktorá sa onedlho začne vyrábať v Devínskej Novej Vsi.

BSK: Cyklomost slobody je čoraz obľúbenejší. Podrobné vyhodnotenie

Bratislavský kuriér informoval o tom, že Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi sa teší stále väčšej obľúbenosti. V máji ním prešlo 36 717 návštevníkov, čo je o takmer 5 000 viac ako v minulom roku.

Obľúbenosť Cyklomosta slobody každoročne rastie

Obľúbenosťou Cyklomosta slobody sa zaoberal aj denník SME. Okrem štatistík sa zaoberal aj výberom názvu mosta a jeho históriou.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Udalosťou budúceho týždňa bude jubilejný 30. ročník Festivalu chorvátskej kultúry. Podrobný program tohto podujatia nájdete v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 324 fanúšikov. Teším sa na ďalšie lajky.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *