Devínska Nová Ves od 4. 3. 2019 do 10. 3. 2019

4. 3. 2019
Ján Žatko

Tento týždeň sme pochovali basu a definitívne sme ukončili plesovú sezónu. Popolcovou stredou sa začal 40-denný pôst pred Veľkou Nocou. Farár Andrej Kalamen hovorí o význame pôstu a vysvetľuje, prečo 40-denný pôst trvá viac ako 40 dní. V Devínskej sa vášnivo diskutovalo o pripravovanej výstavbe pri rybníku. Aj na stretnutí s poslancom Jánom Žatkom, aj na Komisii výstavby a životného prostredia. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Štruktúry – Tomáš & Viktor Hulík

4. 3. 2019Devínska Nová Ves má to šťastie, že v nej žije veľa zaujímavých a významných ľudí. Medzi takých určite patria aj Viktor a Tomáš Hulík. Otec a syn. Obaja umelci, aj keď každý v inej oblasti. O tom, že ich tvorba má aj niečo spoločné, sa môžete presvedčiť aj vy na expozícii „Štruktúry – Tomáš & Viktor Hulík“.

Čo vás najviac zaujalo vo februári

4. 3. 2019Máme za sebou druhý mesiac roku 2019. Celkovo si počas februára otvorilo blog Týždeň v Devínskej 4 901 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 12 759. Tri najčítanejšie články mesiaca patria trom rôznym autorom. A čo vás najviac zaujalo vo februári? Jednoznačne plánovaná výstavba pri rybníku podporená bývalým starostom Milanom Jamborom.

Devínska nechce ďalšiu ubytovňu

4. 3. 2019V pondelok 4. 3. 2019 sa v Istra Centre uskutočnilo stretnutie poslanca miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves Jána Žatka (KDH, OĽaNO) s občanmi na tému pripravovaného investičného zámeru firmy RETEP Slovakia, s.r.o. „Pri rybníku – bytový dom, športová hala a ubytovacie zariadenie“.

Pochovali sme basu

4. 3. 2019V utorok sa aj v Devínskej Novej Vsi skončila plesová sezóna. V Devínskej ju už tradične otvárali matičiari 12. januára svojim 26. reprezentačným plesom a uzatvárali Chorváti v sobotu 2. marca Chorvátskym bálom. Ale úplnú bodku za plesovou sezónou dal až tento utorok. O polnoci sme pochovali basu.

Starosta sa nepodpíše pod žiadnu ubytovňu

4. 3. 2019V stredu 6. marca sa prvýkrát stretla Komisia výstavby a životného prostredia v novom zložení. Jedným z najcitlivejších problémov, ktorými sa komisia zaoberala, bol plánovaný investičný zámer firmy RETEP Slovakia, s.r.o., „Pri rybníku – bytový dom, športová hala a ubytovacie zariadenie„.

Ani v tomto roku Žihadielko v Devínskej nebude

4. 3. 2019Minulý rok sme spoločne kritizovali vedenie Devínskej Novej Vsi, že neprihlásilo našu mestskú časť do súťaže o nové ihrisko Žihadielko. Ľudia chceli súťažiť, ale nedostali možnosť. V tomto roku tú možnosť dostali. Žiaľ, záujem zo strany verejnosti o súťaž nebol a tak ani v tomto roku Žihadielko v Devínskej nebude.

Magazín DTV nás 6. 3. 2019 informoval o

Variť pivo chce aj developer. Chystá pivovar v Devínskej Novej Vsi

4. 3. 2019Na pivovarnícku mapu Slovenska pribudne v nasledujúcich rokoch aj bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves. Aj keď je v hlavnom meste aktuálne 17 pivovarov, v Devínskej miestneho producenta piva nenájdete. Zmeniť to chce investičná skupina Proxenta, ktorá podniká aj ako developer.

Bratislava iniciuje vytvorenie národného parku v Malých Karpatoch

4. 3. 2019Mesto Bratislava iniciuje vytvorenie národného parku v Malých Karpatoch. Momentálne spracúva podklady na začatie odbornej diskusie. Samospráva už má aj pracovný návrh priestorového vymedzenia parku, ktorý by zahŕňal najhodnotnejšie lokality v rámci existujúcej Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Jeho súčasťou má byť aj Devínska Kobyla.

Výsledky štúdie k hospodáreniu v prímestských lesoch budú 20. marca

4. 3. 2019Výsledky odbornej štúdie, ktorá má posúdiť vplyv zmeny hospodárenia v lesoch v Bratislave a jej blízkom okolí plánujú predstaviť 20. marca vo Zvolene. Štúdiu realizuje Technická univerzita vo Zvolene a je reakciou na požiadavku verejnosti, ochranárov i samospráv, aby prímestské lesy v správe štátu plnili najmä rekreačnú funkciu.

Devínska Nová Ves bude partnerskou obcou pre chorvátsku obec Preko

Bratislavská Devínska Nová Ves a chorvátska obec Preko sa stanú partnerskými samosprávami. Umožniť to má dohoda o trvalom partnerstve a spolupráci, ktorá by mala byť uzatvorená do polovice tohto roka. Jej podpísanie odsúhlasili devínskonovoveskí poslanci na poslednom rokovaní miestneho zastupiteľstva. Devínska Nová Ves má uzatvorené dohody o spolupráci s obcami Sveti Ilija a Omišalj (obidve v Chorvátsku), Saint-Brice (Francúzsko) a Marchegg (Rakúsko). Informuje portál teraz.sk.

Bude bezpečnejšia? Devínska Nová Ves plánuje obnoviť a rozšíriť kamerový systém

Bratislavská Devínska Nová Ves plánuje obnoviť kamerový systém na svojom území. Mestská časť ho budovala ešte v roku 2011. Zároveň ho chce samospráva rozšíriť o ďalších 19 kamier. Mal by byť inštalovaný v apríli a máji tohto roka. Informujú Bratislavské noviny.

Úchvatné! Takýto výhľad na rakúske Alpy sa dnes naskytol obyvateľom bratislavského paneláku

Nemusíte bývať pod Tatrami, aby ste mali krásny výhľad na dvojtisícovky. Dnes sa o tom vďaka priaznivému počasiu presvedčili obyvatelia bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Všimli si Bratislavské noviny.

Tipos 3. futbalová liga Bratislava

Devínskonovoveskí futbalisti začali jarnú sezónu víťazstvom vo Vajnoroch.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň sa môžeme tešiť na premiéru muzikálu, ktorý nacvičili naše deti zo ZUŠ Istrijská a spoločne s Turistickou informačnou kanceláriou DNV sa môžeme vybrať na výlet jarnou Devínskou Kobylou. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 866 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *