Devínska Nová Ves od 4. 2. 2019 do 10. 2. 2019

4. 2. 2019
Ján Žatko

Sneh sa roztopil a pozostatky po výmene tepelných rozvodov na sídliskách sú opäť obnažené. Miestny úrad hľadá nových zamestnancov. Majitelia dvakrát vypálenej prevádzky U Mami stále odstraňujú vzniknuté škody. Devínskonovoveskí farníci budú putovať po stopách žiakov svätých Cyrila a Metoda.  Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Nekonečný príbeh výmeny tepelných rozvodov

4. 2. 2019Viktor Švarc sa zamýšľa nad tým, že od jari 2018 na najväčších sídliskách v Devínskej Novej Vsi rezonuje neustále sa opakujúca téma výmeny tepelných rozvodov. Všadeprítomný hluk a špinu postupne striedali stovky metrov jám s obnaženými potrubiami, ktorých sa častokrát celé týždne nikto nedotkol. Aj po ukončení prác sa obyvatelia musia každý deň pozerať na neprofesionálne opravené chodníky a rozorané trávniky či vyhýbať sa jamám a kopám stavebného odpadu, ktoré po stavebníkoch zostali.

Je plat úradníka na miestnom úrade DNV adekvátny?

4. 2. 2019Je to naozaj zaujímavé, akú vášnivú diskusiu na sociálnej sieti vie rozprúdiť obyčajný inzerát o voľnom pracovnom mieste. Mestská časť Devínska Nová Ves vypísala výberové konanie na obsadenie miesta referenta sociálnych vecí na miestnom úrade. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 15. februára 2019. Ponúkaný plat 800 € v hrubom. Je to veľa alebo málo?

Článok mesiaca v januári na blogu

4. 2. 2019Máme za sebou prvý mesiac roku 2019. Celkovo si počas januára otvorilo blog Týždeň v Devínskej 4 126 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 12 790. A aké boli najčítanejšie články v januári? Jeden z nich ma naozaj prekvapil.

Farská púť po stopách učeníkov sv. Cyrila a Metoda

Devínskonovoveskí farníci budú už o pár týždňov putovať po stopách učeníkov svätého Cyrila a Metoda v Macedónsku a Albánsku. Ja som mal to šťastie absolvovať s devínskonovoveskou farnosťou minuloročnú púť do Svätej zeme a Jordánska. A bol to zážitok naozaj na celý život. Takže ak vám nevadí trochu nepohodlia, s ktorým je spojená každá naozajstná púť, môžete sa pridať. Máte možnosť prihlásiť sa do 25. februára.

Magazín DTV nás 6. 2. 2019 informoval o

V Devínskej Novej Vsi si majiteľka našla takto doškrabané auto, vinník zmizol bez stopy

4. 2. 2019Bratislavské noviny informovali o prípade pani Lucie z Devínskej Novej Vsi, ktorú v stredu ráno čakalo priamo pred domom nepríjemné prekvapenie. Jej auto bolo celé doškriabané. Očividne poškodenie muselo nastať od ošuchnutia druhým autom. A ako môžete vidieť aj na obrázku, nie je to malý škrabanec, ale škoda zasahuje dosť veľkú plochu celej jednej strany auta. Vinník sa však namiesto ospravedlnenia a zanechania aspoň telefónu rozhodol situáciu vyriešiť po svojom. Zmizol bez stopy.

Rakúsky veľvyslanec sníva o maratóne do Bratislavy

4. 2. 2019Rakúsky veľvyslanec Helfried Carl krátko pred svojím odchodom zo Slovenska porozprával o svojich dojmoch z viac ako štyroch rokov so Slovákmi. Jeho snom je zorganizovať “twin city” maratón medzi Bratislavou a Viedňou. “Sú to jediné hlavné mestá na svete, kde môžete urobiť maratón,” hovorí Helfried Carl. Presná dĺžka maratónu sa dá vytýčiť medzi Devínskou Novou Vsou a východným predmestím Viedne. Rozhovor v angličtine priniesol denník SME.

Príspevok pri narodení dieťaťa: Koľko a za akých podmienok sa vypláca v jednotlivých mestských častiach?

4. 2. 2019Bratislavské noviny zisťovali, ako je to s jednorazovým príspevkom pri narodení dieťaťa v jednotlivých mestských častiach Bratislavy. Máte vo vašej mestskej časti vôbec nárok na takýto príspevok? Aká je výška tohto príspevku? A ako je vôbec vyplácaný? Dajú vám ho v hotovosti? Či ho zašlú na účet? Aké podmienky treba splniť, aby ste ho dostali? Za Devínsku Novú Ves odpovedal poslanec Rastislav Tešovič.

Nad Bratislavou sa preháňajú srny i diviaky

Na to, a by ste stretli množstvo divej zveri, nemusíte vôbec opustiť hlavné mesto. Presvedčil sa o tom čitateľ Bratislavských novín Martin, ktorý si bol zabehať na Devínskej Kobyle, kde nakrútil úžasné zábery pasúcich sa srniek a diviakov.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi je stále v plnom prúde. Aj tento týždeň si môžete vybrať z dvoch ponúk. Môžete sa zabávať spolu s futbalistami, alebo pedagógmi a priateľmi základnej školy P. Horova. A ešte predtým sa môžete zúčastniť na rokovaní miestneho zastupiteľstva. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 832 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný nasledujúci týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *