Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018 do 3. 6. 2018

Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018 do 3. 6. 2018.  Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad, ktorý článok na blogu Týždeň v Devínskej vás v máji najviac zaujal, že starosta nepodpísal uznesenie miestneho zastupiteľstva, alebo čo je nové na stavbe pri vstupe do Devínskej Novej Vsi pred Lidlom. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV a prehľad príspevkoch v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

Starosta nepodpísal uznesenie zastupiteľstva

Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018Ostatné rokovanie miestneho zastupiteľstva, ktoré sa konalo 9. mája 2018, bolo trochu živšie ako obyčajne. V bode rôzne poslanci schválili uznesenie, ktorým žiadali starostu, aby pred začatím každej stavby, ktorú realizuje mestská časť, informoval o tomto zámere občanov, odbornú komisiu a poslancov. Starosta toto uznesenie nepodpísal, nemusí ho teda rešpektovať.

Históriu píšu víťazi

Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018Predminulý víkend boli v Devínskej Novej Vsi hody a uskutočnilo sa tu niekoľko naozaj zaujímavých podujatí. Týždeň v Devínskej sa z hodových akcií venoval najmä jubilejnému 25. ročníku Festivalu slovenskej národnej piesne v článku Miroslav Dvorský v Devínskej Novej Vsi. Festival sa naozaj vydaril. Aj keď… Bolo tam malé zaškrípanie. Pretože históriu píšu víťazi. O tom však vedeli iba zainteresovaní.

Čo je nové na stavbe pred Lidlom

Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018Vo februári som upozornil na tomto blogu na neznámu stavbu, ktorá začala vyrastať na vstupe do Devínskej Novej Vsi pred obchodom Lidl a na nebezpečie, ktoré hrozilo okoloidúcim kvôli tomu, že stavba nebola zabezpečená. Prešlo niekoľko mesiacov a možno Vás bude zaujímať, čo je nové na stavbe pred Lidlom.

Výzva na zastavenie prác – Parkovisko pri Cintoríne

Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018

Výzva na zastavenie prác – Parkovisko pri Cintoríne. Pod týmto názvom zverejnila občianska iniciatíva Pre Devínsku začiatkom apríla petíciu. Obrátila sa ňou na občanov, aby jej pomohli prinútiť príslušný orgán samosprávy zachovať v Devínskej Novej Vsi stav zelene v rozsahu ako je to v súčasnosti. Ako to s petíciou dopadlo?

Článok mesiaca máj na blogu

Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018Počet čitateľov blogu Týždeň v Devínskej presiahol v máji 4,5 tisíc. Oproti aprílu je to zvýšenie o 36 %. Celkovo si počas mája otvorilo blog Týždeň v Devínskej 4 516 reálnych užívateľov. Počet zobrazení stránky za tento mesiac dosiahol 11 639, čo je zvýšenie oproti predchádzajúcemu mesiacu o 45 %. Denne si blog Týždeň v Devínskej priemerne pozrie 487 čitateľov. A aký bol článok mesiaca máj na blogu?

Všetko najlepšie Marta

Devínska Nová Ves od 28. 5. 2018Zhodou okolností som počas mája gratuloval k narodeninám dvom obetavým dušiam z výboru Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi. Tento týždeň pripájam tretiu gratuláciu. Svoje narodeniny oslávila Marta Slovincová. Všetko najlepšie Marta!

Magazín DTV nás 30. 5. 2018 informoval

Zničené terasy panelákov sú problémom, ktorý Petržalčanom doslova padá na hlavu

Portál bratislava24.sk informoval o problémoch Petržalky so zničenými terasami panelákov. Tento problém nevie samospráva vyriešiť ani v Devínskej Novej Vsi.

Aktivisti žiadajú zastavenie ťažby na Devínskej Kobyle a Vydrici

Denník SME informoval o tom, že Iniciatíva Naše Karpaty s podporou mesta Bratislavy, mestských častí Devín, Karlova Ves, Dúbravka a ďalších mimovládnych organizácií zaslala ministerke pôdohospodárstva Gabriele Matečnej (nom. SNS) list. Žiada v ňom zastavenie ťažby dreva na Devínskej Kobyle a Vydrici. Taktiež požaduje hľadanie riešenia, ktoré prinesie systémovú zmenu v prístupe k lesom v okolí Bratislavy.

Areál s bazénmi v Lamači nadobúda reálne kontúry

Bratislavské noviny prinášajú najnovšie informácie o stavbe areálu s bazénmi, ktoré budujú priamo pri nákupnom centre Bory. Podľa investora by sme sa tam mali kúpať ešte tento rok.

Svetový deň výziev v Rači a Devínskej Novej Vsi úspešný

Portál teraz.sk informoval o priateľskom súboji obyvateľov mestských častí Bratislava-Devínska Nová Ves a Bratislava-Rača v akcii kampane Nadácie Výskum Rakoviny Na kolesách proti rakovine počas Svetového dňa výziev (World Challenge Day). V Devínskej Novej Vsi súťažilo 1 615 účastníkov a vyzbieralo sa 809 eur.

Bratislavské zastupiteľstvo sa skončilo predčasne, parkovacia politika platí len na papieri

Denník Pravda informoval o tom, že bratislavské mestské zastupiteľstvo stále nie je schopné vyriešiť problém s parkovaním v meste.

NDS odhaduje, že bratislavský obchvat bude hotový okolo roku 2030

Denník SME prináša informáciu Národnej diaľničnej spoločnosti, že dokončenie obchvatu Bratislavy na diaľnici D4 vrátane tunela Karpaty odhaduje okolo roku 2030. Dokončenie úseku z Devínskej Novej Vsi po štátnu hranicu Slovenska s Rakúskom sa predpokladá okolo roku 2026. Dokončenie úseku od Rače až po Záhorskú Bystricu, ktorého súčasťou je aj tunel Karpaty dlhý takmer 11 kilometrov, sa predpokladá okolo roku 2030.

Lesnícka sekera nad Devínskou Kobylou

Blog Mareka Pávu z občianskeho združenia Iniciatíva Naše Karpaty na sme.sk  o ich snahe zachrániť bratislavské lesy pred plánmi štátneho podniku LESY SR na ťažbu dreva v bratislavských lesoch.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Od pondelka si môžete posedieť v letnej čitárni na nádvorí miestnej knižnice počas otváracích hodín knižnice až do konca júla. Vo štvrtok vás pozývajú učitelia zo ZUŠ na Istrijskej na koncert do Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku. V sobotu môžete ísť s TIK DNV na autobusový výlet do Rakúska a v nedeľu sa môžete zabaviť v F-centre na Farskom dni a Juniálese. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach sa dozviete v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Počas tohto týždňa sa nám spoločne podarilo dosiahnuť tretiu stovku fanúšikov. V súčasnosti ich máme 317. Teším sa na ďalšie lajky.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

 

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *