Devínska Nová Ves od 26. 11. 2018 do 2. 12. 2018

26. 11. 2018
Ján Žatko

Uplynulý týždeň sa ujal funkcie nový starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír a noví poslanci a poslankyne. Hneď nasledujúci deň po zložení slávnostného sľubu absolvovali stretnutie s občanmi v Istra Centre.  Zhodou okolností, v ten istý deň sa bývalý starosta Milan Jambor priznal na Špecializovanom súde v Pezinku k úplatkársku. Bol to naozaj perný týždeň. O tom aká bola Devínska Nová Ves od 26. 11. 2018 sa dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Článok mesiaca október na blogu Týždeň v Devínskej

26. 11. 2018 Text, ktorý vás na tomto blogu v októbri najviac zaujal bol článok o mojom stretnutí so šesťstou fanúšičkou FB stránky Týždeň v Devínskej. V článku som písal o jej obavách o bezpečnosť v Devínskej Novej Vsi. Zároveň som v článku citoval vyjadrenia obyvateľov Devínskej Novej Vsi z článku v Bratislavskom kuriérovi na tému bezpečnosti a drog v Devínskej Novej Vsi.

Oddychový park na Grbe

26. 11. 2018 Oddychový park na Grbe je jedným z projektov mestskej časti, ktorý v poslednom roku vyvolal búrlivé emócie. Sny o kľudnej oáze medzi rozpálenými ulicami totiž pochovali tony betónu. Manželia Švarcoví si dali tú prácu a podrobne zmapovali použitie finančných prostriedkov na jednotlivé etapy projektu a postupné zvyšovanie rozpočtu na túto akciu „salámovou metódou“ v rozpočte mestskej časti.

Devínska Nová Ves má nového starostu

26. 11. 2018

V utorok 27. 11. 2018 sa uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie nového miestneho zastupiteľstva. Prítomní si na ňom vypočuli slávnostný sľub nového starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra a 12 nových poslancov miestneho zastupiteľstva. Na zasadnutí sa zúčastnil aj novozvolený primátor Matúš Vallo a všetci doterajší starostovia Devínskej Novej Vsi. Okrem slávnostnej časti prerokovali poslanci aj niekoľko pracovných bodov.

Milan Jambor sa priznal k úplatkárstvu

26. 11. 2018 Milan Jambor v utorok 27. 11. 2018 večer slávnostne odovzdal starostovské insígnie novému starostovi Dáriusovi Krajčírovi a s úsmevom si z jeho úst vypočul poďakovanie za vykonanú prácu. Málokto z prítomných vtedy tušil, že už nasledujúci deň dopoludnia sa na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku prizná k tomu, že je vinný z trestného činu nepriamej korupcie.

Stretnutie občanov s novozvoleným vedením DNV

26. 11. 2018 Hneď nasledujúci deň po tom ako nový starosta Dárius Krajčír a novozvolení poslanci a poslankyne zložili slávnostné sľuby, stretli sa vo veľkej sále Istra Centra s občanmi Devínskej Novej Vsi. Stretnutie nadväzovalo na predvolebné stretnutie kandidátov na starostu s voličmi. Všetci prítomní kandidáti vtedy prisľúbili, že sa chcú s obyvateľmi Devínskej Novej Vsi častejšie stretávať.  Dárius Krajčír na tento prísľub nezabudol.

Workoutové ihrisko spôsobuje problémy

Zásluhou iniciatívnych obyvateľov Devínskej Novej Vsi získala naša mestská časť dotáciu 5 000 € od Bratislavského samosprávneho kraja na výstavbu parkourového a workoutového ihriska. Ihrisko sa už začalo stavať na sídlisku Stred. Nie všetci sú však s takýmto riešením spokojní. Jeden z obyvateľov sídliska kvôli tomu píše starostovi a poslancom.

Magazín DTV nás 28. 11. 2018 informoval o

Morava pri Devínskej ožíva, Rakúšania tu budujú dvojkilometrové rameno

Bratislavské noviny informujú o projekte revitalizácie dolnej nivy Moravy na rakúskej strane rieky. V prvej časti Rakúšania prepojili s Moravou 5,3 km starých ramien. Teraz vytvárali takmer dva km dlhé bočné rameno. Cieľom je opätovne oživiť riečnu nivu a vytvoriť jedinečnú riečnu krajinu s vzácnou flórou a faunou.

Výrub stromov v uliciach Devínskej Novej Vsi znepokojuje obyvateľov, pozrite si, prečo

Spravodajský portál bratislavaden.sk informoval o pobúrení obyvateľov Devínskej Novej Vsi nad výrubom topoľov na sídlisku Kostolné.

Do kresla starostu oficiálne zasadol Krajčír

Denník SME informoval o ustanovujúcom rokovaní miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi na ktorom zložil sľub nový starosta Dárius Krajčír a noví poslanci a poslankyne.

Koniec výrubu topoľov v Devínskej Novej Vsi, potvrdil to nový starosta Dárius Krajčír

Spravodajský portál bratislavaden.sk informoval o prísľube nového starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra na zastavenie výrubu topoľov na sídlisku Kostolné a jeho úmysle následne pristúpiť ku kontrole už vytypovaných drevín určených na výrub, ich posúdenie odborníkmi a v prípade nutnosti pokračovania výrubu riešenie vhodnej náhradnej výsadby.

Bývalého starostu čaká ho finančný trest, ponúkal úplatok

Televízia TA3 informovala o tom, že bývalý starosta Devínskej novej Vsi Milan Jambor je vinný z toho, že vlani ponúkal úplatok úradníkovi za vydanie povolenia. Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Pezinku, ktorý ho odsúdil za nepriamu korupciu. Exstarosta sa ku skutku priznal. Hroziacemu pobytu za mrežami sa ale vyhol, a dostal finančný trest.

Ochranár: Chránené lesy rúbu len pre peniaze

Ochranár a miestny poslanec Devínskej Novej Vsi Andrej Kovarík hovorí pre denník SME o necitlivom prístupe štátneho podniku LESY SR pri výrube bratislavských lesov.

SaS vyzvala ministerku Matečnú, aby dala pokyn Lesom SR obmedziť ťažbu dreva

Portál finreport.sk informoval o tom, že SaS vyzvala ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú, aby v lesoch v blízkosti miest a obcí zabezpečila citlivejšiu formu hospodárenia tak, aby neboli narušené ich dôležité funkcie. Poukázali pritom na dva najnovšie prípady v Bratislave – výrub lesov v okolí Devínskej Kobyly a holorub v Pečnianskom lese pri Dunaji.

Začína výstavba druhej etapy bývania v štvrti Bory, pozrite sa, ako bude vyzerať

Spravodajský portál bratislavaden.sk priniesol vizualizáciu druhej etapy výstavby bytovej štvrte Bory. Aktuálne sa prvá etapa nachádza pred dokončením a s druhou etapou sa začína. Investorom projektu je Penta Real Estate, pričom druhá etapa prinesie 287 bytov, ktoré budú rozdelené do deviatich bytových domov so štyrmi až šiestimi nadzemnými podlažiami.

Plaváreň na Boroch otvoria až na jar: Čo zabrzdilo jej výstavbu?

Bratislavské noviny informujú o tom, že hoci podľa pôvodných plánov mala byť nová plaváreň na bratislavských Boroch otvorená už túto jeseň, termín sa posúva na jar budúceho roka.

Bývalého starostu Devínskej Novej Vsi odsúdili za korupciu a napriek tomu dostane od mestskej časti odstupné

Bratislavské noviny si všimli článok v blogu Týždeň v Devínskej, ktorý sa zaoberal časovou súvislosťou medzi ustanovujúcim zasadnutím miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi a rozsudkom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku nad bývalým starostom Devínskej Novej Vsi Milanom Jamborom.

Devínska Nová Ves očakáva

Začalo sa nám adventné obdobie. Obdobie, v ktorom by sme sa mali viac stíšiť, zastaviť a pripravovať na príchod Vianoc. V Istra Centre sa počas tohto týždňa môžete dozvedieť ako sa pečú oblátky a perníky. A na Vianočnej uličke sa môžete stretnúť so susedmi a známymi a pri dobrom jedle a víne s nimi v kľude podebatovať. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 760 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *