Devínska Nová Ves od 24. 6. 2019 do 30. 6. 2019

Ján Žatko

Bratislavské mestské zastupiteľstvo schválilo jednohlasne Vallovu parkovaciu politiku. Obchod s čapovanou drogériou v Devínskej Novej Vsi. Aký bol Festival slovenskej národnej piesne 2019. O tom všetkom a ešte čosi navyše sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Festival slovenskej národnej piesne 2019

festival

V nedeľu 9. júna 2019 sa v Devínskej Novej Vsi uskutočnil Festival slovenskej národnej piesne. Túto prehliadku slovenských spevov a tancov usporiadal už po 26-krát Miestny odbor Matice slovenskej spoločne s mestskou časťou Devínska Nová Ves. Po piatykrát sa festival uskutočnil počas devínskonovoveských hodov a prvý raz ho organizátori usporiadali na Vápencovej ulici. Myslím, že to bolo dobré rozhodnutie.

Magazín DTV nás 26. 6. 2019 informoval o

Barbora a David vytvorili e-shop s čapovanou drogériou: Do budúcna chceme elektromobil

Barbora a David Šimončičovci vytvorili v bratislavskej Devínskej Novej Vsi e-shop aj kamenný obchodík s čapovanou drogériou. Nazvali ho sLOWbar a ponúkajú čapovanú bezodpadovú eko drogériu s dovozom priamo domov. Svojím nápadom sa snažia vyhnúť vytváraniu zbytočného odpadu a vytvárajú tak kolobeh pri používaní fliaš. Rozhovor s majiteľmi prináša portál aktuality.sk.

Nová parkovacia politika v Bratislave je schválená. Čo presne prinesie?

Mestskí poslanci jednohlasne všetkými 45 hlasmi schválili nové pravidlá férového parkovania v Bratislave. Návrh VZN  predstavili poslancom mestského aj miestnych zastupiteľstiev v apríli. Celkovo z jednotlivých mestských častí prišlo 108 pripomienok. Až 78 z nich aspoň čiastočne akceptovali a do návrhu zapracovali. K návrhu VZN v rámci oficiálneho pripomienkovania vznieslo pripomienky spolu 179 fyzických a právnických osôb prostredníctvom webového formulára, e-mailom, poštou a k tomu prišla aj jedna hromadná pripomienka podpísaná 244 signatármi. Nové pravidlá  parkovania budú platiť od roku 2021. Informujú Bratislavské noviny.

Kalamita komárov: Odborník prezrádza zaujímavosti, ktoré ste asi nevedeli

Komáre sú v Bratislave momentálne asi témou číslo jeden. Magistrát sa chystá pre ich veľký počet monitorovať ich liahniská, kde by ekologicky vhodným prípravkom zlikvidoval ich larvy. Má to však ešte význam? K téme komáre oslovili Bratislavské noviny docenta Tomáša Derku, spoluatora a koordinátora projektu Monitoring liahnisk komárov v Bratislavskom samosprávnom kraji, vedúceho Katedry ekológie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, ktorý sa venuje ekológii vodných tokov a vodnému hmyzu.

Audi Q7 vynovili: Ostrejšie dizajnom, väčšie vnútri

Nemecké auto vyrobené na Slovensku. Audi Q7, ktoré pochádza z Devínskej Novej Vsi, prichádza v novom šate. Vylepšená verzia však neponúkne iba dizajnové zmeny. Informuje portál auto.sk.

FOTO a VIDEO: Tropické horúčavy sú tu! Kde všade sa môžete v uliciach Bratislavy a jej mestských častiach osviežiť či ovlažiť?

Aj keď podľa kalendára je leto ešte len pár dní, tak počas júna sme zaznamenali viacero dní s dennou teplotou nad 30 stupňov Celzia. Preto sa Bratislavské noviny rozhodli osloviť Magistrát nášho hlavného mesta ako aj jednotlivé mestské časti Bratislavy a opýtať sa, čo miestne samosprávy urobili pre to, aby svojim obyvateľom umožnili lepšie zvládnuť tohtoročné horúčavy. Do článku je zahrnutá aj fontána v Parku na Charkovskej ulici.

Devínska Nová Ves očakáva

Začali sa prázdniny a deti sa rozbehli do sveta. Určite však nie všetky a tak Vás asi bude zaujímať, že v Devínskej Novej vsi sa začína Kultúrne leto. Zaujímavé podujatia môžete navštíviť v piatok a v sobotu aj v Devíne. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 918 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *