Devínska Nová Ves od 22. 4. 2019 do 28. 4. 2019

Ján Žatko

S developerskými projektami v Devínskej Novej Vsi sa roztrhlo vrece. Bývalí pohraničiari sa už nebudú navzájom vyznamenávať v Istra Centre. Hrôzostrašný požiar v Zohore. Devínskonovoveskí futbalisti konečne doma zvíťazili. Metalinda nahrávala videoklip na Sadbergu.To všetko a ešte čosi viac nájdete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Ďalšia mimoriadna komisia výstavby kvôli ďalšiemu developerskému zámeru

S novými developerskými zámermi sa v Devínskej Novej Vsi po komunálnych voľbách akoby roztrhlo vrece. 6. marca 2019 sa Komisia výstavby a životného prostredia hneď na svojom prvom zasadnutí po voľbách zaoberala stanoviskom k projektu Pri rybníku. Už o tri týždne sa zišla mimoriadna komisia kvôli investičnému zámeru Slnečný vrch I. a minulý štvrtok bolo ďalšie mimoriadne zasadanie komisie. Tentoraz kvôli plánovanej výstavbe na Podhorskom medzi OC Glavica a Lidlom pod názvom Bytový a občiansky súbor stavieb Devínska Nová Ves „Pod srdcom“.

FCL VW DNV : FK Slovan Ivanka pri Dunaji 1 : 0

Lokomotíve VW DNV sa v jarnej časti III. futbalovej ligy zatiaľ doma veľmi nedarí. Mrzieť musí hlavne nečakaná prehra 0 : 1 s Rusovcami a aj ďalšia strata bodov za remízu 2 : 2 s Báhoňom. V treťom domácom vystúpení hostila Lokomotíva na svojom štadióne FK Slovan Ivanka pri Dunaji.

Neprejdú!

Neprejdú! To bolo heslo príslušníkov pohraničnej stráže, ktorí počas komunizmu strážili hranice Česko-slovenskej republiky. Nie pred ohrozením zvonka, ale kvôli tomu, aby zabránili svojim vlastným občanom opustiť socialistický raj v ktorom žili. Bránili im v opustení republiky so zbraňou v ruke a mali rozkaz tú zbraň proti vlastným neozbrojeným občanom aj použiť. Bývalí pohraničiari spomínali doteraz na staré zlaté časy v Istra Centre. Miestne zastupiteľstvo im tohtoročné stretnutie neodsúhlasilo.

Magazín DTV nás 24. 4. 2019 informoval o

Na Zohore pokračujú hasiči v likvidačných prácach

Hustý čierny dym z požiaru v Zohore poriadne vystrašil aj obyvateľov Devínskej Novej Vsi. Rozsiahly požiar dvoch hál a ich okolia vypukol vo štvrtok 25. 4. krátko pred 14.00 h. Požiar sa podarilo zlikvidovať až nasledujúci deň popoludní. Na hasení rozsiahleho požiaru sa zúčastnilo takmer 90 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 30 kusmi techniky. Informoval denník Pravda.

Kam v Bratislave zadarmo: Čaká nás atraktívny víkend strávený pri športe, na námestiach, ale aj v prírode

Portál Bratislava.dnes24.sk informoval o víkendových podujatiach v Bratislave. Nezabudol pritom ani na Samove hry, ktoré otvárali turistickú sezónu v Devínskej Novej Vsi.

VIDEO: Metalinda po úspechu Nad Tatrou sa blýska prespievala aj českú hymnu

Videoklip Kde domov můj skupiny Metalinda sa nakrúcal na Sandbergu v Devínskej Novej Vsi. „Je to krásne miesto s nádherným výhľadom na moravské pole, kde kedysi vznikol aj klip k jednému z našich najväčších hitov Slnko nevychádzaj,“ pripomína Peter Sámel, ktorého spoluhráčmi skupine Metalinda sú v súčasnosti spevák Andy Hudák, basgitarista František Gašparík a bubeník Peter Kollár. Informuje portál hudba.sk.

Predstaviteľka Milky zo Susedov má byt v novostavbe: Detail, z ktorého jej manžela skoro porazilo

Herečka Kristína Barancová-Pírová, ktorú poznáte zo seriálu Susedia ako Milku, dcéru Zuzy a Františka, býva v Devínskej Novej Vsi. V novostavbe žije iba niečo vyše roka, ale čerstvá mamička si život v tomto kúte nášho hlavného mesta nevie vynachváliť. O svojom novom bývaní hovorila pre Nový čas.

Devínska Nová Ves očakáva

Posledný aprílový deň budú dobrovoľní hasiči tak ako každý rok vztyčovať máju a spoločne s matičiarmi si v piatok môžete pripomenúť výročie tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika. O tom, čo nás počas tohto týždňa čaká sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 894 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *