Devínska Nová Ves od 22. 3. 2021

Ján Žatko

Čo čaká naše deti? História kina Devín. Končí sa elektronické sčítanie obyvateľstva. Fotostĺpček z Devínskej Kobyly. Veľkonočné sviatky v znamení obmedzení. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Kino Devín (1. časť)

Rok sa s rokom stretli a ako pripomenul poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves Ján Žatko, v tomto období pred rokom som vystúpil na rokovaní miestneho zastupiteľstva, nazvem to ku kauze, ktorú môžeme nazvať jednoducho: kino Devín. Keďže rokovania miestneho zastupiteľstva sú v súčasnosti on-line, bez účasti verejnosti, chcem sa týmto spôsobom s vami podeliť  o históriu kina Devín. Píše Peter Rajkovič.

Fotografia týždňa

Kamaráti filozofujú o budúcnosti. Foto: Lucia Žatko.

Video týždňa

V stredu sa končí elektronické sčítanie obyvateľstva. Elena Vaclavová sa už sčítala.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

V Kresle DTV sa zhovárala moderátorka Katarína Gavalcová s moderátorkou, herečkou a speváčkou Lenkou Debnárovou.

Napísali o nás

DPB posilnil linku 65, ráno bude jazdiť každých 15 minút

Dopravný podnik Bratislava avizuje, že zlepšenia sa dočkajú aj cestujúci medzi bratislavskou Dúbravkou a automobilkou Volkswagen. Zmeny sa dotknú autobusovej linky 20, ktorá funguje ako spojnica sídliska Devínska Nová Ves s električkami do centra mesta. Zároveň zabezpečuje aj dopravu zamestnancov do Volkswagenu. Informuje portál teraz.sk.

Fotostĺpček 5/2021

Fotograf Karol Srnec sa druhýkrát v tomto roku vybral na Devínsku Kobylu. Výsledkom je jeho fotosĺpček zverejnený na webe ephoto.sk. Jar tam ešte neprepukla naplno, ale postupne sa tam menia kvety, ktoré práve kvitnú. Len snežienky sú vytrvalé a je ich stále plný les.

Devínska Nová Ves očakáva

Stále platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. Miestny úrad je otvorený v obmedzenom režime. Prijímanie stránok sa viaže na rezerváciu ! Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Sväté omše a obrady počas Veľkonočných sviatkov môžete sledovať v priamom prenose na internete. Denova začína rozmiestňovať veľkokapacitné kontajnery na verejných priestranstvách. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 161 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *