Devínska Nová Ves od 20. 12. 2021

Ján Žatko

Žiara nad Devínskou Novou Vsou. Slovo k Vianociam. Zapojíme sa do boja proti klimatickým zmenám? Nové multifunkčné ihrisko na ZŠ Ivana Bukovčana. Povesť o hrade Devín. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Zapoja sa do boja proti klimatickým zmenám priemyselné zóny v Devínskej?

Opatrenia na zmiernenie dôsledkov klimatických zmien navrhuje Komisia výstavy a životného prostredia DNV takmer ku každému novému rozvojovému projektu, a to či už bytovému alebo priemyselnému. Najčastejšie ide o zelené strechy, časti zelených fasád, výsadby stromov, či vsakovanie dažďových vôd na vlastnom pozemku. Je to trend, ktorý nemôžeme opomenúť a je to aj spoločenská zodpovednosť nás všetkých, správať sa šetrene k životnému prostrediu.

Fotografia týždňa

Žiara nad Devínskou Novou Vsou… Slnkom zaliate stromy na ulici  Leopolda Jablonku zachytil  JUDr. Ján Duraj.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

O Devínskej Novej Vsi som za uplynulý týždeň našiel v médiách iba jedinú zmienku. Preto prinášam aj dva články, týkajúce sa našich susedov v Devíne.

Športový areál v Devínskej Novej Vsi má za sebou rozsiahlu modernizáciu

Športový areál ZŠ I. Bukovčana v Devínskej Novej Vsi má za sebou rozsiahlu modernizáciu podporenú aj dotáciou od hlavného mesta Bratislavy. Nefunkčný priestor sa zmenil na multifunkčné športové ihrisko pre školu aj pre verejnosť. V športovom areáli vyliali novú asfaltovú plochu, osadili nové basketbalové koše, bránky a oplotenie, pribudol aj plastový povrch na zníženie hlučnosti loptových športov a sedenie. Ihrisko je prispôsobené na športy ako basketbal, hokejbal, futbal a iné loptové hry. Všimol si časopis Metropola.

Devínsky kňaz Gavenda: Vianoce aj napriek komercionalizácii v človeku prebúdzajú krásne spomienky

Vianoce aj napriek toľkej komercionalizácii stále v človeku prebúdzajú krásne spomienky, zážitok „neba na zemi“. Pre Bratislavské noviny to uviedol kňaz Marián Gavenda z Farnosti sv. Kríža v bratislavskom Devíne na otázku, čo je podstatou vianočných sviatkov z duchovného pohľadu.

Devínsky hrad obdivujú aj vo svete, spája sa s ním však veľká tragédia: Namiesto svadby pohreb!

Devínsky hrad sa považuje za neodmysliteľnú zástavku pri návšteve Bratislavy a okolia. Táto majestátna stavba pri sútoku riek Dunaj a Morava ponúka počas priaznivého počasia zo svojich hradieb neopakovateľné výhľady. S Devínskom hradom, tak ako s mnohými ďalšími na svete či na Slovensku, sa však spájajú aj povesti. Tá, o ktorej ti v tomto článku povieme, je o veľkej avšak tragickej láske. Povesť nájdete na webe hashtag.zoznam.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Máme tu stále lockdown a tak väčšina plánovaných aktivít je zrušená. Dokonca aj tradičný silvestrovský výstup Devínskonovovešťanov na Devínsku Kobylu. Zostávajú nám teda iba aktivity v online priestore alebo v prírode. Medzi ne patrí napríklad aj návšteva Šrotparku. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 233 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *