Devínska Nová Ves od 2. 9. 2019 do 8. 9. 2019

Ján Žatko

Na Komisii výstavby a životného prostredia bolo dusno. Na sídlisku Podhorské sa objavili jedovaté rastliny. Matičiari varili guláš. Tisícka plavcov preplávala Dunaj. Nález kostry pri cyklochodníku.  Aj o tom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Čím sa bude zaoberať Komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky

Jeden z čitateľov blogu Týždeň v Devínskej ma vyzval, aby som informoval o čom a s akým výsledkom rokujú komisie miestneho zastupiteľstva. Informácie zverejnené na oficiálnom webe mestskej časti sa mu zdajú pre bežných občanov príliš nedostatočné. Pokúsim sa vám teda priniesť viac informácií, aspoň z komisií, ktorých som sa zúčastnil.

Jedovatá krása do verejnej zelene nepatrí

Pri prechádzke tienistým zákutím za areálom materskej školy, vo vnútrobloku ulice Pavla Horova 17-19, ste možno niektorí na sklonku prázdnin spozorovali pozoruhodné rastliny s veľkými okrasnými listami. V záujme bezpečnosti detí sme z rastlín preventívne odstránili v uplynulých dňoch nápadné pichľavé tobolky – plody, ktoré ukrývajú prudko jedovaté semená. Píše Ľubica Fábri.

Parkovisko na terase M. Marečka, sídlisko Slnečný vrch, ubytovňa Opletalova

Prepracovaný návrh na výstavbu parkoviska na terase Milana Marečka, upravený developerský projekt Slnečný vrch I. a ubytovňa na Opletalovej ulici. Aj o týchto bodoch rokovala v stredu 4. 9. 2019 Komisia výstavby a životného prostredia.

Trans Danube Swim 2019

Prvého septembra 2019 usporiadali poslanci na hradnom kopci v Národnej rade SR Deň otvorených dverí. Pod hradným kopcom sa konala iná veľmi výnimočná akcia. Tisícovka plavcov sa vrhla do vĺn Dunaja aby vlastnými silami prekonala jeho prudký tok. Ľuboš Felner zorganizoval už šiesty ročník akcie Trans Danube Swim 2019. Prežili sme všetci.

Parkovisko na terase M. Marečka je nezmysel

Nešťastná terasa na ulici Milana Marečka trápi obyvateľov Devínskej Novej Vsi už roky, ba až desaťročia. Keď bola situácia najhoršia, tak sa zaplátali najväčšie diery, ale koncepčné riešenie sa stále doteraz odkladalo. Až v tomto volebnom období konečne svitá na lepšie časy. Rekonštrukciu terasy považujú za svoju prioritu nielen poslanci ale aj starosta. Kameňom úrazu sa stal návrh, aby bolo na terase vybudované parkovisko.

Matičný guláš opäť chutil

gulášV tomto roku pripadol 1. september, sviatok Dňa ústavy, na nedeľu.  Devínskonovoveskí matičiari a matičiarky v tento deň už tradične pozývajú domácich aj hostí v Devínskej Novej Vsi na Matičný guláš. Tak tomu bolo aj tentoraz. Už od skorého rána sa v areáli Tarzanie pri Cyklomoste slobody dymilo z veľkého kotla.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Pri cyklotrase medzi Devínom a Devínskou Novou Vsou objavili lebku ženy!

Dňa 03. 09. 2019 v čase krátko po 16:00 prijala polícia oznámenie o náleze lebky a iných kostrových pozostatkov v Devíne, v lesnom poraste vedľa cesty pre cyklistov. Hliadka PZ toto oznámenie preverila a jeho hodnovernosť potvrdila. V zmysle vyjadrenia privolaného súdneho lekára a antropologičky išlo o kostrový nález ženy starší ako 50 rokov. Píšu Bratislavské noviny.

Bratislavčania nahlásili v tomto roku rekordné množstvo podnetov na portáli pre samosprávu

Od januára do augusta tohto roka Bratislavčania nahlásili päťtisíc podnetov cez portál Odkazprestarostu.sk. V roku 2013 toľko podnetov neprišlo od obyvateľov ani v celoslovenskom meradle. Mestská časť Devínska Nová Ves dostala 135 hlásení. Informuje portál bratislavaden.sk.

Ani Devínske vinobranie sa dnes neuskutočnilo, ale preložilo na začiatok októbra

Už po tretíkrát sa malo na parkovisku pod hradom Devín tento víkend konať Devínske vinobranie, ale pre nepriaznivé počasie ho zrušili podobne ako záver Kultúrneho leta na Kuchajde.  Akcia sa presúva na začiatok októbra, kedy bude možnosť ešte ochutnať posledný burčiak sezóny. Informovali Bratislavské noviny.

Americké veľvyslanectvo si uctilo výročie nežnej revolúcie cyklojazdou

Blížiace sa 30. výročie Nežnej revolúcie si americké veľvyslanectvo a náš rezort diplomacie pripomenuli cyklojazdou. Tá viedla zo Záhorskej Vsi do Devínskej Novej Vsi – teda symbolicky popri železnej opone. Videoreportáž prináša TA3.

Devínska Nová Ves očakáva

Nasledujúci týždeň sa v Devínskej Novej Vsi naozaj nebudeme nudiť. Pokračujú rokovania komisií miestneho zastupiteľstva. Bude otvorené Ekocentrum. Môžete si vyšliapnuť na Devínsku Kobylu, alebo si prezrieť bunkre pozdĺž rieky Moravy. Prípadne navštíviť gulášparty Čripu. Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie bude svätá omša vo Waitovom lome.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 958 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *