Devínska Nová Ves od 2. 4. 2018 do 8. 4. 2018

Devínska Nová Ves od 2. 4. 2018Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 2. 4. 2018 do 8. 4. 2018. Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad udalostí, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

FCL VW DNV : FC Rohožník 0 : 3 (0 : 2)

Reportáž Lola Moravca zo zápasu 19. kola III. futbalovej ligy medzi FCL VW Devínska Nová Ves a FC Rohožník.

Ďalšia záhadná stavba v Devínskej Novej Vsi

Medzi cintorínom a Domom sociálnych služieb Senecio stavia mestská časť zvláštnu stavbu. Obyvatelia ju nechcú a uniká im jej zmysel. Dokonca sa zdá, že mestská časť pritom porušuje platné zákony.

Remeselné trhy v Starej tržnici

Jonáš z Devínskej píše o umeleckých remeselníkoch z Devínskej Novej Vsi, ktorí vystavovali svoje výrobky na remeselných trhoch v Starej tržnici.

Výrub stromov na sídliskách v DNV

Apríl bude na sídliskách Kostolné a Podhorské v znamení motorových píl. Prečo? Dozviete sa v článku.

Všetko najlepšie Terka

Blahoželanie k narodeninám Terke Ivanovej z Hradištnej ulice.

Naozaj vedenie mestskej časti porušuje stavebný zákon?

Ako by nemala fungovať obecná samospráva? Presne tak ako funguje v Devínskej Novej Vsi. Najnovším príkladom zlého postupu vedenia obce sú stavebné práce medzi cintorínom a Domom sociálnych služieb Senecio. Dokonca všetko nasvedčuje tomu, že vedenie mestskej časti pri tejto stavbe porušuje stavebný zákon.

Magazín DTV nás informoval

  • o tom čo treba dodržať pri rekonštrukcii bytu,
  • o dni otvorených dverí na ZŠ P. Horova,
  • o živote v Domove sociálnych služieb Senecio,
  • o zmene odmeňovacieho poriadku poslancov,
  • o čítaní s porozumením.

V Lamači vyrastie nový parkovací dom

Bratislavské noviny informovali o zámere vedenia mestskej časti Lamač riešiť nedostatok parkovacích miest výstavbou parkovacieho domu.

Úspešný Slovák mieri do Paríža. Viktor Hulík bude vystavovať na jednom z najväčších umeleckých veľtrhov

Výtvarník Viktor Hulík z DNV ako jediný Slovák zastupuje Slovensko na umeleckom veľtrhu ART PARIS ART FAIR 2018 v Grand Palais v Paríži.

Ranné správy RTVS

Fotograf, dokumentarista a enviromentalista Tomáš Hulík z DNV, mimochodom syn Viktora Hulíka,  hovoril v Ranných správach RTVS o svojej práci a svojom vzťahu k prírode. Rozhovor začína o 43:50.

Vežu na Devínskej Kobyle postavia, projekt získal prvé povolenie

Projekt vyhliadkovej plošiny, ktorý by mal vzniknúť v areáli bývalej raketovej základne, začala pripravovať mestská časť Devínska Nová Ves spolu s bratislavskou župou. Nová turistická atrakcia na Devínskej Kobyle už má prvé povolenie.

Bratislavu spomalia rekonštrukcie ciest, pozrite si kompletný zoznam opravovaných úsekov

Denník Pravda informoval o rozsiahlej rekonštrukcii ciest v Bratislave, ktorú zahájil magistrát. V Devínskej Novej Vsi sa bude opravovať privádzač, Istrijská ulica a križovatka Opletalova – J. Jonáša.

Pre bežeckú akciu budú v Bratislave dopravné obmedzenia

Portál aktuality.sk informoval o dopravných obmedzeniach, ktoré budú súvisieť s behom Devín – Bratislava v nedeľu 15. apríla. Od 8:00 až do 13:00 sa pri ceste do Bratislavy rozhodne vyhnite Devínu.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Futbaloví fanúšikovia si v tomto týždni prídu na svoje, pretože áčko sa predstaví hneď v dvoch domácich zápasov. Milovníci kultúry sa tiež majú na čo tešiť. Okrem koncertu Fragile môžu osláviť 20. výročie vzniku súboru Črip. No a milovníci prírody si môžu vybrať medzi výletom na Pajštún, posedením v Srdci, alebo zberom odpadkov pri Morave. Bude to skrátka pestré. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach sa dozviete v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 186 fanúšikov. Pridajte sa k nim aj Vy, aby sme sa čo najskôr priblížili k druhej stovke.

S úctou

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *