Devínska Nová Ves od 19. 2. 2018 do 25. 2. 2018

Devínska Nová Ves od 19. 2. 2018 Milí čitatelia,

prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 19. 2. 2018 do 25. 2. 2018. Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad očakávaných udalostí týkajúcich sa Devínskej Novej Vsi v najbližšom týždni.

Viete čo je to TRAM?

Od 19. februára až do jesene prebieha vo vlaku z Viedne do Bratislavy, ktorý prechádza cez Devínsku Novú Ves, zaujímavá kultúrna akcia zorganizovaná Rakúskym veľvyslanectvom v Bratislavy. Podrobnosti sa dozviete v článku.

Diviaky v Devínskej Novej Vsi

Nedávno vystrašili ľudí diviaky v Devínskej Novej Vsi. To, že sa vo veľkom vyskytujú v húštinách Devínskej Kobyly nie je žiadne tajomstvo. Ale v takom hojnom počte a tak blízko ľudských obydlí ako minulý týždeň, sme ich doteraz nezaznamenali.

Týždeň v Devínskej a stavba pred Lidlom

Odpoveď stavebného úradu Devínska Nová Ves na upozornenie na porušovanie zákona stavebníkom na stavenisku pred Lidlom a videopríhovor autora blogu Týždeň v Devínskej na uvedenú tému.

Keď sa znova narodím, chcem byť bobrom

V Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku môžete vidieť výstavu fotografií bobrov zachytených v katastri Devínska Nová Ves trojicou autorov Tomáš Hulík, Fedor Čiampor a Andy Šutek.

Brány do strateného sveta

Pod názvom Brány do strateného sveta zorganizovala Turistická informačná kancelária Devínska Nová Ves v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku  ďalšiu zo série prednášok v spolupráci so Slovenskou geologickou spoločnosťou.  Geológ prof. RNDr. Roman Aubrecht, PhD. porozprával o svojich vedeckých výpravách na stolové hory vo Venezuele.

Magazín DTV

Magazín DTV nás informoval:

  • o návšteve ministra životného prostredia na ZŠ P. Horova a o vedomostiach žiakov tejto školy o separovanom odpade,
  • o opustenej a chátrajúcej budove bývalej čerpacej stanice slúžiacej kedysi na zavlažovanie,
  • o príspevkoch miestneho úradu občanom na ohradenie kontajnerových stojísk,
  • o zabudnutých peniazoch v bankomate,
  • o pripravovanom Challege Day medzi Devínskou Novou Vsou a Račou.

Starosta Devínskej Novej Vsi podozrivý z úplatku: Jambora čaká obžaloba z korupcie

Nový Čas sa venoval ukončeniu vyšetrovania starostu Devínskej Novej Vsi Milana Jambora z trestného činu korupcie.

Po Devínskej Novej Vsi sa pohybujú diviaky. Priamo pri obydliach ľudí

Bratislavské noviny si všimli, že v Devínskej Novej Vsi sa v blízkosti bytových domov objavili diviaky.

Na Eisnerovej sa zrazilo niekoľko áut   

Na nebezpečnej križovatke pred vstupom na sídliská Kostolné a Podhorské sa opäť zrazilo niekoľko áut. Zachytili to Bratislavské noviny.

Na slovenský trh prichádza nová sieť obchodov. Prvú predajňu otvorí o pár dní

Portál aktuality.sk informoval o pripravovanom otvorení novej predajne pod názvom Kraj potravín, ktorú v Devínskej Novej Vsi zrekonštruovala skupina Terno.

 Devínska Nová Ves od 19. 2. 2018 do 25. 2. 2018 je za nami. Čo nás čaká v najbližšom týždni?

V utorok 27. februára 2018 o 18:00 sa v koncertnej sále Základnej umeleckej školy na Istrijskej 22 uskutoční Koncert populárnej hudby.

V stredu 28. februára 2018 o 19:00 sa v Istracentre uskutoční prezentácia portugalských vín, akcia usporiadaná Istracentrom a Klubom vínomilcov v Devínskej Novej Vsi.

V piatok 2. marca 2018 sa v Devínskej Novej Vsi otvorí nový obchod s názvom Kraj potravín v budove bývalého Terna.

V piatok 2. marca 2018 o 17:30 bude v kostole Ducha Svätého v Devínskej Novej Vsi Chorvátska krížová cesta.

V sobotu 3. marca si môžete v Istracentre pozrieť divadelné predstavenie Motýľom nik nerozkáže v podaní Činoherného klubu.

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 125 fanúšikov. Pridajte sa k nim aj Vy, aby sme sa čo najskôr priblížili k druhej stovke.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *