Devínska Nová Ves od 17. 9. 2018 do 23. 9. 2018

Devínska Nová Ves od 17. 9. 2018
Ján Žatko

Tak a máme za sebou Týždeň mobility. Zdá sa, že v Bratislave sa s veľkým nadšením nestretol. V tomto týždni sme sa dozvedeli, že o funkciu starostu v Devínskej Novej Vsi sa zaujíma päť odvážlivcov. O 12 poslaneckých miest sa pobije 44 uchádzačov. Koncom týždňa sa rozbehla aj petícia proti plánovanému výrubu lesa na Devínskej Kobyle. Každý podpis je dôležitý. Preto, ak ste ju ešte nepodpísali, pozývam vás na podpis. Link nájdete v jednom z nasledujúcich článkov. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 17. 9. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV 

Týždeň mobility v Bratislave praxi

Devínska Nová Ves od 17. 9. 2018 Možno ste zaregistrovali, možno nie, Bratislava sa aj v tomto roku pripojila k Európskemu týždňu mobility. Cieľom tohto pravidelného podujatia je motivovať vodičov, aby nechali svoje auto doma a cestovali do práce verejnou dopravou. Vyskúšal som si to aj ja. S akým výsledkom?

Nedovoľme výrub stromov na Kobyle

Devínska Nová Ves od 17. 9. 2018 Štátny podnik LESY SR plánujú v tomto roku masívny výrub stromov na Devínskej Kobyle. Po protestoch občianskych združení a niektorých samospráv sa zatiaľ plánovaný výrub pozastavil. Nebol však zrušený. Ak ste aj vy proti výrubu stromov na Devínskej Kobyle podpíšte petíciu uvedenú v tomto článku.

Po Devínskej sa potulujú Sovule

Devínska Nová Ves od 17. 9. 2018 Prírodovedný krúžok Sovule hodnotí svoje aktivity počas leta. Prebrali pavúky, mravce či ryby. Pavúky sú symbolom babieho leta, mravce teraz usilovne zberajú zásoby na zimu a ryby sú taktiež aktívne v hľadaní potravy. Jednoducho sú to vhodné témy na diskusiu.  Okrem toho už tradične venovali aj tvorivej činnosti – maľovaniu ulít.

Magazín DTV nás 19. 9. 2018 informoval

Od pondelka dôjde k zmene v organizácii MHD, dotkne sa to liniek č. 25 a 92

Portál bratislavaden.sk informoval o zmenách v trasovaní autobusov č. 25 a 92 v Devínskej Novej Vsi.

Do bratislavského parlamentu kandiduje 284 uchádzačov

Spravodajský portál 24hod.sk informuje o tom, že do mestského zastupiteľstva Bratislavy kandiduje celkom 284 uchádzačov. Devínsku Novú Ves bude v mestskom zastupiteľstve zastupovať jediný poslanec. Na toto jediné miesto kandiduje sedem uchádzačov.

O kreslo starostu Devínskej Novej Vsi chcú zabojovať piati kandidáti

Portál Bratislava.dnes24.sk informoval, že podľa údajov zapisovateľky miestnej volebnej komisie si na starostu Devínskej Novej Vsi podali kandidatúru piati uchádzači. O mandát v miestnom zastupiteľstve prejavilo podaním kandidačnej listiny záujem 44 uchádzačov. O zaregistrovaní, prípadne nezaregistrovaní, uchádzačov rozhodne miestna volebná komisia.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň nás čaká bohatý program. Deti budú najskôr čistiť Devínsku a potom cez víkend si môžu púšťať šarkanov alebo zacvičiť s Workout Academy. V stredu naposledy v tomto volebnom období rokujú poslanci miestneho zastupiteľstva. V priebehu tohto týždňa by sme sa mali dozvedieť aj mená tých, ktorí chcú kandidovať na budúceho starostu alebo poslancov. No a nezabudnite, že ešte do konca týždňa sa môžete zapojiť do súťaže FotoFórum 2018.  Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 606 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *