Devínska Nová Ves od 17. 8. 2020

Ján Žatko

Chemický postrek proti komárom predsa len bude. Začal sa vrecový zber separovaného odpadu. COVID v policajnej škole. Rozhovor s trénerom našich dorastencov. Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

V Devínskej sa začína doba vrecová

Tento mesiac začína v Devínskej Novej Vsi nová éra. Začína sa takzvaná doba vrecová. Obyvatelia rodinných domov už nebudú mať možnosť dávať plasty a papier do kontajnerov v zberných hniezdach, ale budú ich skladovať doma vo vreciach. Raz za mesiac bude OLO tieto vrecia zbierať. Väčšine obyvateľov Devínskej sa táto zmena príliš nepáči. Aký postoj mali k tejto zmene poslanci miestneho zastupiteľstva? Spýtajte sa starostu Dáriusa Krajčíra.

Julo Beke – rozhovor s trénerom dorastu

V uplynulých týždňoch som na tomto blogu zverejnil rozhovory Tomáša Rusňáka s rozhovor s prezidentom klubu FCL Devínska Nová Ves Róbertom Kačeňákom a novým trénerom futbalového áčka Rastislavom Borisom. Dnes sériu rozhovorov venovaných devínskonovoveskému futbalu končím rozhovorom s trénerom dorastencov a ešte stále aktívnym hráčom, ktorým je Julo Beke.

Zbierka školských pomôcok

Už piatykrát organizuje mestská časť Devínska Nová Ves zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín. Pomôcky budú na začiatku školského roka rozdelené do rodín, ktoré nemajú možnosť ich zabezpečiť sami svojim deťom.

Ste za vykonanie chemického postreku proti komárom?

Invázia komárov nám znepríjemňuje život už mnoho týždňov. Asi nie som jediný, ktorému sa zdá, že oveľa viac ako po iné roky. Vonku sa už prakticky nedá existovať a to nielen ráno a večer ale aj počas dňa. Stratégia magistrátu v boji proti komárom akosi nevychádza. Starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír sa preto obracia na svojich občanov s otázkou, či súhlasia s vykonaním chemického postreku proti komárom.

Postrek proti komárom predsa len bude

Len jediný deň stačil starostovi Devínskej Novej Vsi Dáriusovi Krajčírovi na to, aby zistil stanovisko svojich občanov a rozhodol sa podľa neho. Mestská časť dnes na svojom oficiálnom webovom sídle oznámila, že bude realizovaný pozemný postrek proti komárom v intraviláne mestskej časti v skorých ranných hodinách v termíne pondelok 24. 08. 2020, resp. utorok 25. 08. 2020 od 4.00 do 6.00.

Starosta Dárius Krajčír sa stretne s občanmi. Konečne

Starosta Dárius Krajčír sa stretne s občanmi. Konečne. Lepšie neskoro ako nikdy. Stretnutie starostu a predstaviteľov mestskej časti s občanmi na ulici sa bude konať v pondelok 24. 08. 2020 od 16.00 do 18.00 v oddychovom parku na Grbe, Charkovská 1.

Otvorená výzva starostovi na odvolanie postreku

Obyvateľka Devínskej Novej Vsi Jitka Švarcová žiada starostu Dáriusa Krajčíra  o odvolanie postreku proti komárom prípravkom TETRACIP ZAPI, ktorý je naplánovaný na ráno dňa 25. 08. 2020. Vo svojej verejnej výzve uvádza dôvody, ktoré ju k tomu viedli.

Fotografia týždňa

Kravičky sa ponáhľajú na nočnú smenu do Volkswagenu. Foto: Niki Ebringerová.

Napísali o nás

Pri Morave majú železnú zoo

Kovový odpad dostal novú šancu na život. V Šrot parku pri rieke Morava v bratislavskej časti Devínska Nová Ves sa totiž premenil na netradičnú zoologickú záhradu. Jej autor Branislav Pokorný vytvára zvieratá – domáce aj exotické – zo železného odpadu.

Rekordné koronavírusové čísla na Slovensku môžu ešte rásť

Nový rekord. Vo štvrtok bolo pozitívne testovaných 123 ľudí. Najviac z potvrdených prípadov je importovaných, teda „dovezených“ zo zahraničia. V Bratislavskom kraji bolo v piatok pozitívne testovaných 41 ľudí. Z nich osemnásti sú študenti a pedagógovia Strednej odbornej školy Policajného zboru Bratislava, Devínska Nová Ves. Informuje denník Pravda.

Záhorská Bystrica a Devínska Nová Ves zasiahnu proti komárom chemicky

V bratislavských mestských častiach Záhorská Bystrica a Devínska Nová Ves i v meste Stupava zasiahnu proti aktuálnemu premnoženému výskytu komárov chemickým postrekom. Samosprávy o tom informujú na svojich weboch s tým, že s postrekmi sa začne v najbližších hodinách či dňoch. Informuje denník SME.

Devínska Nová Ves očakáva

V Devínskej Novej Vsi sa predsa len uskutoční chemický postrek proti komárom. Komisia školstva bude diskutovať o začiatku školského roka. Čaká nás záverečný film Letného kina. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 110 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

 

 

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 17. 8. 2020”

  1. akosi je všetko zle. A to sme vkladali veľkú nádej do novej krvi vo vedení obce. Totálne nezmyselný úlet s odpadmi, ktorý len všetko zhorší. Chvália sa kovovými monštrami a zabúdajú na ľudí. Najväčšou chybou je podriadiť sa sociálnym sietiam a ignorovať zdravý rozum. To je naše zhrnutie posledných udalostí v DNV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *