Devínska Nová Ves od 16. 9. 2019 do 22. 9. 2019

Ján Žatko

V Devínskej sa rozprúdila živá diskusia o zrušenej svätej omši vo Waitovom lome. Moravu preklenie nový cyklomost. Nezabúdame na Anastáziu Veberovú. Mestská časť pripravuje rozpočet na budúci rok. Vyšiel nový Devex. Aj o tom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Devínska nezabúda na Anastáziu Veberovú

Otvorenie predajne s čapovanou drogériou, program Rozhýb sa v lete! a spomienka na Anastáziu Veberovú. To sú témy, ktoré vás v auguste na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Už od februára neohrozene vedie článok o plánovanej výstavbe Pri rybníku podporenej bývalým starostom Milanom Jamborom.

Pozvánka na zasadnutie miestneho zastupiteľstva

V stredu 18. septembra 2019 sa od 15.00 uskutočnilo v sobášnej miestnosti Vily Košťálová na Novoveskej 17 zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves. Na programe bolo celkovo 21 bodov. Týmto článkom som vás pozval na toto zasadnutie. Zasadnutie je verejné, mohol sa ho zúčastniť každý záujemca aj bez ohlásenia.

Iniciatívny blbec horší ako triedny nepriateľ

Iniciatívny blbec horší ako triedny nepriateľ. My skôr narodení si veľmi dobre pamätáme túto charakteristickú vetu z čias socializmu. Dávalo sa tým najavo, že je lepšie keď babrák nič nerobí, pretože aspoň nič nepokazí. Žiaľ, tentoraz som sa tým iniciatívnym blbcom stal ja. Kvôli mne sa neuskutočnila plánovaná svätá omša vo Waitovom lome. V článku vysvetľujem, prečo sa tak stalo.

Podávajte návrhy do rozpočtu mestskej časti

V najbližšom období bude na miestnom úrade mimoriadne zasadať Komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky. Predmetom rokovania komisie bude jediný bod – návrhy komisie do rozpočtu mestskej časti Devínska Nová Ves na rok 2020. Návrhy môžete predložiť aj vy.

Fotofórum 2019

Istra Centrum už po jedenásty raz vyzýva obyvateľov ale aj návštevníkov Devínskej Novej Vsi, ktorí radi fotografujú, aby prezentovali svoje fotografie verejnosti.  Môžete sa zapojiť do súťaže fotografií Fotofórum 2019.  Výber z fotografií bude prezentovaný na  výstave fotografií organizovanej v spolupráci so SNM – Múzeom kultúry Chorvátov na Slovensku.  Najlepšie z fotografií sa dostanú do Kalendára Fotofóra 2020.

Benefičný koncert pre Burundi

V sobotu 21. septembra 2019 sa na nádvorí F-Centra na Istrijskej 4 uskutočnil Benefičný koncert na podporu chudobných detí v Burundi. Usporiadanie koncertu iniciovala už po niekoľkýkrát Anka Pamhile. Slovenka, ktorá má veľmi blízky vzťah k Burundi, keďže jej zosnulý manžel pochádzal práve odtiaľ. Týmto článkom som vás pozval na túto zaujímavú akciu.

Magazín DTV nás informoval o

Vyšiel Devex – oficiálne periodikum mestskej časti

O tom, že miestne zastupiteľstvo schválilo kúpu Devexu od jeho vydavateľa Petra Kruga som písal v článku Mestská časť kúpila Devex. Od tohto septembra bude už Devex vychádzať ako oficiálne periodikum mestskej časti Devínska Nová Ves. Prvé číslo vyšlo v náklade 7 tisíc kusov a bolo bezplatne distribuované do všetkých poštových schránok v DNV. Ak ste ho náhodou nedostali, môžete si ho prečítať na webe mestskej časti.

Čo píšu o nás iní

Poslanci BSK odobrili projekt cyklomosta medzi Vysokou pri Morave a Marchegom

Už o dva roky by sme mohli mať možnosť absolvovať okruh na bicykli po oboch brehoch Moravy z Devínskej Novej Vsi do Vysokej pri Morave a odtiaľ do Marcheggu a späť do Devínskej Novej Vsi. Slovensko a Rakúsko spojí totiž ďalšia cyklolávka, pod názvom VYSOMARCH vyrastie medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom. Dohodu medzi Bratislavským samosprávnym krajom a spolkovou krajinou Dolné Rakúsko o výstavbe a údržbe tejto cyklolávky schválili poslanci Bratislavského samosprávneho kraja. Informovali Bratislavské noviny.

Bratislavčania podporujú vznik prírodnej rezervácie Pramene Vydrice, sú aj za zníženie zástavby

V prieskume, ktorý si dala urobiť občianska iniciatíva Chráňme povodie Vydrice, obyvatelia hlavného mesta okrem podpory vzniku prírodnej rezervácie chcú aj zníženie ťažby v lužných lesoch pri Dunaji alebo obmedzenie výstavby. Prieskum sa pýtal aj na rozšírenie prírodnej rezervácie Devínska Kobyla, kde 63 percent opýtaných Bratislavčanov chce, aby bola táto rezervácia rozšírená a 29 percent si myslí, že by skôr mala byť rozšírená. Proti alebo skôr proti boli štyri percentá ľudí. Informujú webnoviny.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

V najbližšom týždni začína Denova s rozmiestňovaním veľkokapacitných kontajnerov v Devínskej Novej Vsi. V sobotu si môžete vybrať medzi zábavou na šarkaniáde U starého bicykla alebo skrášľovaním Devínskej Kobyly. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 966 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *