Devínska Nová Ves od 15. 3. 2021

Ján Žatko

Devínske jazero sa stalo chráneným územím. Ochranár o vysokej návštevnosti Devínskej Kobyly. Pokračuje rekonštrukcia rybníka. Mestská polícia Bratislava hľadá nových policajtov. Denova začne rozmiestňovať veľkokapacitné kontajnery. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Harmonogram rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov – jar 2021

Denova zverejnila na svojom webovom sídle harmonogram rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov na jar 2021. Na ulicu, resp. križovatku uvedenú v harmonograme, sa pristavuje 1 kontajner. Ak bude kontajner naplnený skôr ako je deň odvozu, neostáva na stanovisku, ale bude odvezený. Kontajnery budú postupne pristavované od 30. 3. do 17. 6. 2021.

Fotografia týždňa

Po takmer jarnom počasí vo februári nás prekvapil mrazivý marec. Snehová metelica v Devínskej na konci marca. Foto: Ján Žatko.

Video týždňa

Mestská polícia Bratislava hľadá do tímu nové kolegyne a nových kolegov, ktorí pomôžu urobiť mestskú policiu modernejšou a dôveryhodnejšou inštitúciou a naše mesto bezpečnejším miestom pre život. Všetky dôležité informácie o prijímacom procese nájdete na: www.budpolicajt.sk.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

V Kresle DTV sa zhovárala moderátorka Barbora Chlebcová s kozmetičkou a majiteľkou kozmetického salónu Danielou Lihotskou o starostlivosti o pleť.

Napísali o nás

Devínska Nová Ves odošle do Chorvátska materiálnu a finančnú pomoc

Prevažne hygienické potreby a trvanlivé potraviny sa podarilo vyzbierať v rámci humanitárnej zbierky, ktorú vyhlásila Devínska Nová Ves pre najpostihnutejšie oblasti v Chorvátsku po zemetraseniach. Humanitárnu pomoc by chcela odoslať koncom marca. Mestská časť je známa svojou historicky silnou chorvátskou komunitou, zároveň má v Chorvátsku štyri partnerské obce. Pomoc je aj finančná. Informuje spravodajský portál teraz.sk.

Štátny ochranár: Orchidey zachraňujú kozy, výrub nepôvodných stromov aj polícia

Na Devínskej Kobyle pri Bratislave sa stretávajú panónske a karpatské druhy. Unikátne územie, kde leží aj paleontologické nálezisko Sandberg, ohrozuje vysoká návštevnosť aj krádeže orchideí, ktoré inde nerastú. Rozhovor s riaditeľom Správy CHKO Malé Karpaty Petrom Puchalom si môžete prečítať v Denníku N.

Územie je domovom vzácnych živočíchov: Táto časť Bratislavy je oficiálne chráneným areálom

Devínske jazero sa oficiálne stalo chráneným územím! Avšak nejde o vodnú plochu, ako by niekto podľa názvu predpokladal. Ide o prírodnú oblasť, ktorá sa nachádza kúsok od mestskej časti Devínska Nová Ves.Nádherná príroda láka cyklistov, ale aj chodcov na príjemnú prechádzku, ktorú zvládnu aj najmladší členovia rodiny. Prečo je toto územie vzácne? Všimol si denník Nový Čas.

Mláka sa zmení na skvelé miesto. Môžete sa tešiť na člnkovanie aj korčuľovanie

Rekonštrukcia viacúčelovej vodnej nádrže „Mláka“ na Mlynskej ulici v bratislavskej Devínskej Novej Vsi pokračuje odstraňovaním bahenných nánosov a prácami na spádovaní dna. Nánosy bahna mali miestami dva až dva a pol metra. Pracuje sa zároveň aj na vpuste rybníka, pripravuje sa tiež rekonštrukcia stavidla. Informuje portál bratislava.dnes24.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Stále platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. Miestny úrad je otvorený v obmedzenom režime. Prijímanie stránok sa viaže na rezerváciu ! V obchodoch, MHD a vnútorných priestoroch je povinnosť nosiť respirátor FFP2. Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Nedeľnú a tentoraz aj štvrtkovú svätú omšu môžete sledovať v priamom prenose na internete. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 161 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *