Devínska Nová Ves od 13. 8. 2018 do 19. 8. 2018

Devínska Nová Ves od 13. 8. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, leto sa pomaly chýli ku koncu ale príroda ako keby tento fakt ignorovala. A tak máme za sebou ďalší, už ani neviem koľký v poradí, tropický týždeň. Počas neho pribudla na Istrijskej ulici nová obluda, futbalisti začali veľmi úspešne novú sezónu a Devínska sa dostala do hľadáčika celoštátnych médií. Žiaľ, opäť v negatívnom svetle. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 13. 8. 2018? O tom všetkom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Dá sa s tým podľa vás niečo robiť?

Devínska Nová Ves od 13. 8. 2018 Obyvatelia Devínskej Novej Vsi sa zamýšľajú nad vecami, ktoré ich v našej mestskej časti trápia.

Rozkaz zňel jasňe! 2.0

Devínska Nová Ves od 13. 8. 2018 Milan Náhlik sa už druhýkrát zamýšľa nad nezmyselným výrubom stromov v Devínskej Novej Vsi.  Tvrdí, že jediná škodná v spoločnosti, kde žijeme sú diletanti, pseudoobdorníci a prospechári, ktorí robia rozhodnutia od stola bez premyslenia následkov aké ich rozhodnutia samotné pre život ľudí budú mať.

FCL VW DNV : FK Vajnory 5 : 1

Devínska Nová Ves od 13. 8. 2018 Devínskonovoveskí futbalisti vykročili do novej sezóny vynikajúco vysokým víťazstvom nad Vajnorami 5 : 1. Podrobnosti sa dozviete z reportáže Lola Moravca.

Hlasujte, zdieľajte, lobujte za ihrisko v Devínskej

Devínska Nová Ves od 13. 8. 2018 Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz v histórii spustil projekt participatívneho rozpočtu. O príspevok z neho sa uchádza aj mestská časť Devínska Nová Ves s projektom „Parkourové a workoutové ihrisko“. Zatiaľ to vyzerá nádejne.

Prokurátor podal obžalobu na starostu Devínskej Novej Vsi

Devínska Nová Ves od 13. 8. 2018 Rok a pol po začatí vyšetrovania podal špeciálny prokurátor obžalobu na starostu Devínskej Novej Vsi pre prečin nepriamej korupcie. Spolu s ním sú obžalované aj ďalšie dve fyzické osoby a jedna právnická osoba. Prečítajte si reakciu poslancov miestneho zastupiteľstva a aj samotného starostu na túto korupčnú kauzu, ako odzneli na mimoriadnom zastupiteľstve v apríli minulého roku.

Magazín DTV nás 15. 8. 2018 informoval

LETNÉ KINO: Pozeranie filmov pod holým nebom má svoje čaro. Presvedčte sa!

Spravodajský portál bratislava24.sk sa venuje letnému premietaniu filmov v Bratislave. Okrem iného spomenul aj letné kino v Istra Centre.

Obžaloba na starostu Devínskej Novej Vsi Milana J. je už na súde

Bratislavské noviny informovali o tom, že Špecializovaný trestný súd potvrdil podanie obžaloby na starostu Devínskej Novej Vsi Milana J. Tú podal prokurátor na celkovo štyri osoby, ktoré sú obvinené z prečinu nepriamej korupcie spolupáchateľstvom.

Mika chce v Bratislave rozšíriť električkové trasy a postaviť nové PKO

Spravodajský portál teraz.sk uvádza, že nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika chce v prípade víťazstva v novembrových komunálnych voľbách okrem iného presadzovať rozšírenie električkových radiál zo Zlatých pieskov do Vajnôr, z Dúbravky do centra Bory s možnosťou predĺženia až do automobilky Volkswagen a Devínskej Novej Vsi.

Uhorka. Leto. Nič.

Lula Sandberg bloguje o trávení leta v Devínskej Novej Vsi.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Leto sa s nami akosi nechce rozlúčiť a tak aj v tomto týždni budú teploty atakovať tridsiatky. A tak vás to asi opäť bude ťahať k vode. Aj keď devínskonovoveský farár Andrej Kalamen pripravil pre záujemcov iný program. Cestu okolo Slovenska na motorke. Želáme motorkárom príjemné počasie a návrat bez nehody. Nuž a my tu v Devínskej sa môžeme tešiť na záver kultúrneho leta v Istra Centre. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 533 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *