Devínska Nová Ves od 10. 5. 2021

Ján Žatko

Bratislava bojuje proti larvám komárov. Do DNV opäť zavítali Farmárske trhy.  Včeláriky na Sandberu. Ako žiť bez obalovo. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Magazín DTV nás 12. 5. 2021 informoval o

Magazín DTV nás 19. 5. 2021 informoval o

Kreslo 10. 5. 2021

V Kresle DTV sa zhovárala moderátorka Barbora Chlebcová s finančnou poradkyňou Andreou Jakabovou o investovaní.

Kreslo 17. 5. 2021

V Kresle DTV sa zhovárala moderátorka Lucia Stankovská so zakladateľkou blogu Zero Waste Slovakia Petrou Slezákovou o tom, ako žiť „bez obalovo“.

Napísali o nás

Devínska Nová Ves pripomína, že proti komárom vie bojovať každý

Do boja proti komárom sa môže zapojiť každý obyvateľ. A to nielen ako dobrovoľník v rámci projektu Lovci komárov, ale napríklad aj ako bežný záhradkár. Pripomína to Devínska Nová Ves, ktorá sa pravidelne snaží o osvetu v tejto oblasti. Dočítate sa v Bratislavských novinách.

Bratislava už musela zasiahnuť proti komárom

V hlavnom meste sa podľa magistrátu vyskytuje viac ako 1000 väčších liahnísk a ďalšie stovky až tisíce menších mlák, ktoré poskytujú vhodné podmienky na liahnutie komárov. Bratislava už musela zasiahnuť proti premnoženiu komárov a vo viacerých lokalitách mesta aplikovať biologický larvicíd BTI na zneškodnenie lariev hmyzu. Magistrát totiž v týchto dňoch zaznamenal ich zvýšený výskyt. Prvé ošetrené lokality sú na území bratislavských mestských častí Devín, Devínska Nová Ves, Rusovce či Rača. Informuje portál teraz.sk.

Fotostĺpček 12/2021

Fotograf Karol Srnec sa bol opäť poprechádzať po Devínskej Kobyle. Tentoraz nás vo svojom blogu na stránke ephoto.sk potešil krásnymi fotografiami včelárikov na Sandbergu. Podarili sa mu nádherné zábery, aj keď počas fotenia v duchu hromžil na ľudí a ich psov, ktorí včelárikov neustále plašili.

Devínska Nová Ves očakáva

Denova pokračuje v rozmiestňovaní veľkokapacitných kontajnerov na verejných priestranstvách. Nedeľnú svätú omšu z Kostola Ducha Svätého môžete aj naďalej sledovať v priamom prenose na internete. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 202 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *