Dá sa s tým podľa vás niečo robiť?

Dá sa s tým podľa vás niečo robiť
Ján Žatko

Dnes uverejňujem na blogu zopár smutných fotografií, ktoré mi zaslal jeden z vás a jeden smutný status zo sociálnej siete. Fotografie boli urobené minulý týždeň na priestranstve medzi bytovým domom Jána Poničana 9 a bývalým Tenergom. Tento priestor si vybrala na svoje pravidelné posedenia v popoludňajších a večerných hodinách skupina bezdomovcov. Na fotografiách je odkaz, ktorý za sebou nechávajú. Status je z dnešného dňa. Dá sa s tým podľa vás niečo robiť?

píše: Ján Žatko

Dá sa s tým podľa vás niečo robiť?

P. S. Dnes sa objavil na sociálnej sieti nasledujúci status aj s niekoľkými komentármi k nemu. S témou tohto článku síce priamo nesúvisí, ale aj súvisí. A tak ho tu pripájam v plnom znení. A opäť sa pýtam. Dá sa s tým podľa vás niečo robiť?

Addkaj Ja: Musím sa podeliť     .
Ranná prechádzka so synom: V parku na Smreka som si chcela posedieť, veď detský park. No asi šesťroční chlapci sa hrali …. ty ko…. ty pi… a iné oslovenia. Hrôza, tak som išla do parku na Eisnerovej ale už keď som sa blížila, hneď som sa aj otáčala, lebo na hojdačkách miestni feťáci   . Tak nič, idem to skúsiť na nový chodník do ticha prírody. No a keď sa z kríkov vynorili traja bezdomovci, tak som už aj pálila domov      . A teraz čo s tým urobiť ??? Priznám sa, že vôbec neviem. Ale naša Devínska už nie je čo bola  .

Petra Rostocka: Tých malých chlapcov som stretla aj ja v sobotu na ihrisku. Chvíľku boli slušní, potom samé nadávky a hádzanie štrku po celom ihrisku. Nie som extrémne slušná, ale toto bolo aj na mňa moc

Janka Donáthová: Devínska už nie je dávno taká aká bývala. Bohužiaľ  s dnešnými deťmi je veľmi málo kam sa tam dá ísť  .

Silvia Pyšnamamca Kostolanska: To nieže len Devínska nie je to čo bývala, ale ani ľudia už nie sú to čo bývali. Žiaľ. Čo sa týka tých detí, môj syn má 7 rokov a za žiadnych okolností sám von nechodí a teda ani tak skoro nebude. Vrchol nezodpovednosti keď rodič vypustí 6-ročné dieťa samé von. A čo sa týka feťákov, niekedy sa aspoň zašívali, dnes nie. Nemusia, keďže polícia voči nim nerobí žiadne opatrenia. A bezdomovci, to je „no coment“ no tí aspoň neublížia. Aj keď je pravda, že za posledné roky sú tiež drzejší a drzejší  .

Monika Kellnerová: Preto chodíme radšej mimo Devínskej.

Milka Balboa: Skúste niekedy Jána Poničana ihrisko. Tam sa ešte celkom dá. Je tu dosť preliezačiek pre detičky a doobeda je tu celkom dosť mamičiek s malými detičkami…

Petra Stur: Choďte do prírody. Do Tarzanie. Tam sa zahrajú a chodia tam normálni ľudia. Ja tu vyrastám od malička a toto je dôvod, kedy sa časom odsťahujeme. Je to hrôza. Tieto zúfalé bytosti a ich deti čo sa túlajú po paneloch… Kontaktujte políciu, nech posielajú hliadky.

Dagmara Riecka: Tak za prvé, decká, ktoré sa vulgárne vyjadrujú okríknuť (ja to robím bežne keď sa niekto nevie na ihrisku vyjadrovať). Oni prestanú a po druhe feťákov a bezdomovcov treba nahlásiť polícii. Že detské ihriská sú takto nebezpečne okupované a nemáte sa kam ísť hrať. Keď sa každý otočí a odíde, k ničomu sa nedospeje.

Addkaj Ja: Bohužiaľ, tie deti som upozornila a nepomohlo. A polícia vám určite nepomôže. Keď im poviete, že neprispôsobivý občan sedí na ihrisku, nič zlé nerobia.

Dagmara Riecka: Ak sú to feťáci alebo bezdáci nemajú tam čo robiť, však je to detské ihrisko. A volala by som ich dokola, však nám majú pomáhať a chrániť. Ja keď som zavolala mestských na tínedžerov ktorí robili bordel na ihrisku, tak došli. Nevidím dôvod, že by nedošli kvôli feťákom a bezdákom. To je ešte horšie ako sprostí tínedžeri.

Celú diskusiu si môžete prečítať tu.

 

Dá sa s tým podľa vás niečo robiť

Dá sa s tým podľa vás niečo robiť

Dá sa s tým podľa vás niečo robiť

Dá sa s tým podľa vás niečo robiť

Jeden komentár k “Dá sa s tým podľa vás niečo robiť?”

  1. A čo takto? Za pomoci dohliadajucej polície nech urobia poriadok, aj napriek tomu, že to neurobili. Oplzle nadávky? Tie často žiaľ počúvame aj od dospelých, tak sa nečudujme že sú v slovníku mladých a nebodaj aj malých deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *