Rozkaz zňel jasňe! 2.0

Rozkaz zňel jasňe
Milan Náhlik

Rozkaz zňel jasňe. Pod týmto titulkom som pred niekoľkými týždňami uverejnil na sociálnej sieti príspevok. Poukázal som v ňom na necitlivý, zbytočný, kontraproduktívny a spoločensky úplne nezmyselný výrub stromov z čeľade „Pajaseň“ v mestskej časti Devínska Nová Ves. Nechcel som sa k tejto téme vypílených stromov vracať. Dnešná prechádzka uličkami v okolí starej pošty ma však opäť prinútila vziať pero a ukázať verejnosti cynizmus v podaní samosprávy Devínskej Novej Vsi v celej svojej „kráse“.

píše: Milan Náhlik

Cynizmus vládcu Devínskej


Áno priatelia je to práve cynizmus, ktorý po nezmyselnom akte výrubu devínskych velikánov akým bol aj tento unikát miestnej flóry sála z torza tohto kedysi ešte nedávno zeleného obra. Je to výsmech a neúcta voči ľuďom samotným. Pseudoumelec, ktorý premenil torzo kmeňa kedysi mocného obra miestneho mikronámestia na akúsi mátohu či strašiaka je hanbou nielen pre autora tohto paškvilu. Je hanbou pre samotný Miestny úrad Devínska Nová Ves, ktorý je primárne zodpovedný za toto barbarstvo.

Rozkaz zňel jasňe

Doslova šialenosť tohto počinu dokresľuje obraz nezáujmu o životné prostredie paradoxne dnes, kedy už ľudstvo žije na ekologický dlh. Iróniou všetkého však je, že akt skazy bol vyrieknutý v duchu záchrany životného prostredia pretože išlo o strom, ktorý mal samotnému životnému prostrediu škodiť. Aký nezmysel, však? A preto sa pýtam, komu a ako škodil tento úchvatný zázrak prírody, na obrázku ešte pred vypílením. V kľude tu rástol, žil a dával všetko čo mohol dlhých 70 rokov. Prežil povojnové obdobie, desaťročia socializmu, ďalšie desaťročia ponovembrovej demokracie aby nakoniec v dnešnej liberalizmom a nekontrolovateľným konzumom skazenej doby predčasne a v plnej sile ukončil svoje poslanie, ktorým bolo slúžiť tejto planéte.

Rozkaz zňel jasňe

Diletanti, pseudoobdorníci a prospechári

Jediná škodná v spoločnosti, kde žijeme sú diletanti, pseudoobdorníci a prospechári, ktorí robia rozhodnutia od stola bez premyslenia následkov aké ich rozhodnutia samotné pre život ľudí budú mať. Dúfam, že toto posolstvo sa dostane aj k ľuďom, v ktorých kompetencii je vypílenie tej hanby, ktorá tam zostala ako memento pre nás všetkých. Pretože sme to stále my, v koho rukách je právo na to akým smerom sa život v Devínskej Novej Vsi a všetky jeho fragmenty bude uberať.

Rozkaz zňel jasňe

Súvisiaci článok

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *