Čo vás najviac zaujalo vo februári

februári
Ján Žatko

Máme za sebou druhý mesiac roku 2019. Celkovo si počas februára otvorilo blog Týždeň v Devínskej 4 901 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 12 759. Tri najčítanejšie články mesiaca patria trom rôznym autorom. To ma naozaj mimoriadne teší. A čo vás najviac zaujalo vo februári? Jednoznačne plánovaná výstavba pri rybníku podporená bývalým starostom Milanom Jamborom.

píše: Ján Žatko

Záhada devínskonovoveských ostrovov

februáriViktora Švarca zaujala skutočnosť, že ostrovčeky v strede rušnej Eisnerovej ulice sú častým nechceným terčom vodičov motorových vozidiel. Zamyslel sa nad tým, prečo tomu tak je a čo by sa s tým dalo robiť. Jeho článok je tretím najčítanejším vo februári. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 722-krát.

Zo života pásomníc

februáriDruhý najčítanejší článok mesiaca sa týkal plánovanej masívnej výstavby v starej časti Devínskej Novej Vsi pri rybníku. Eva Vargová sa v ňom zamýšľa, aké šance majú obyčajní občania ubrániť sa početným nájazdom developerov  na každú nevyužitú plochu či prieluku v zástavbe našej metskej časti. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 733-krát.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

februáriNajčítanejší článok vo februári sa tiež týkal výstavby pri rybníku. Informoval som v ňom, že na stránke enviroportál.sk bol zverejnený zámer vybudovať v DNV v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pred viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský komplex. Žiaľ, medzi dokumentami, ktoré predložil investor v rámci žiadosti o schválenie zámeru je aj súhlas starostu Milana Jambora s uvedenou výstavbou. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 1 502-krát.

Vracajú sa mafiánske praktiky 90-tych rokov?

februáriČlánky týkajúce sa výstavby pri rybníku patria zároveň aj medzi tri najčítanejšie v tomto roku. Podarilo sa medzi ne vkliniť iba jedinému článku z januára, v ktorom som sa venoval dvojnásobne vypálenej prevádzke rýchleho občerstvenia U Mami na Eisnerovej ulici. Mimochodom, ešte stále nie je opäť otvorená. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 780-krát.

Jeden komentár k “Čo vás najviac zaujalo vo februári”

  1. Stavať sa tam môže už to nie je záplavová zóna? Škoda že kúpalisko ktoré nám sľubujú už ani neviem koľko rokov sa tam nedalo riešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *