Článok mesiaca december na blogu Týždeň v Devínskej

december
Ján Žatko

Máme za sebou posledný mesiac v roku a sviatočné obdobie. Teší ma, že ste si aj počas sviatkov našli čas na blog Týždeň v Devínskej. Celkovo si počas mesiaca december otvorilo tento blog 4 339 reálnych užívateľov. Počet zobrazení stránky za tento mesiac dosiahol 12 871. A aké boli najčítanejšie články v decembri? Všetky súviseli s niektorými rozhodnutiami samosprávy. Tej minulej, ale aj terajšej.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV 

Workoutové ihrisko spôsobuje problémy

decemberTretím najčítanejším článkom blogu Týždeň v Devínskej za mesiac december bol článok o novom ihrisku na sídlisku Stred. Zásluhou iniciatívnych obyvateľov Devínskej Novej Vsi získala naša mestská časť dotáciu 5 000 € od Bratislavského samosprávneho kraja na výstavbu parkourového a workoutového ihriska. K tomuto úspechu prispel svojou troškou do mlyna aj blog Týždeň v Devínskej, ktorý sa súťaži o túto dotáciu venoval v niekoľkých článkoch. Zdá sa však, že namiesto nadšenia obyvateľov spôsobuje ihrisko zbytočné problémy. Znovu sa vypuklo prejavuje k čomu vedie neochota bývalej samosprávy Devínskej Novej Vsi komunikovať s občanmi. Doteraz ste si tento článok otvorili celkom 482-krát.

Prekvapenie pod stromček od samosprávy

decemberPekné prekvapenie pod stromček od zastupiteľstva. Takýto odkaz som dostal od jedného čitateľa. Aj s vysvetlením, čo pod tým myslí. Išlo mu o zvýšenie poplatkov, ktoré budú platiť rodičia za deti v škôlkach a školách v Devínskej Novej Vsi od 1. januára 2019. Rozhodlo o tom na návrh starostu miestne zastupiteľstvo vo štvrtok 13. decembra 2018. Doteraz ste si tento článok otvorili celkom 533-krát.

Spackaná výmena tepelných rozvodov

decemberBol sa niekto z poslancov niekedy kuknúť po sídlisku ako vyzerá po tých čo menia to potrubie? Všetky trávniky zničené a tie chodníky čistá katastrofa.“ To je iba jeden z množstva zúfalých výkrikov obyvateľov sídlisk Kostolné a Podhorské, ktorí sa už nemôžu dívať na to, čo sa okolo nich deje. O čom to hovorí? Problémom je výmena primárnych tepelných rozvodov, ktorá sa podľa bývalého starostu Milana Jambora mala skončiť do začiatku vykurovacieho obdobia. Realita je žiaľ úplne iná. Najčítanejším článkom blogu Týždeň v Devínskej za mesiac december bol článok o tejto spackanej akcii. Doteraz ste si tento článok otvorili celkom 839-krát.

Stane sa z Devínskej nový Pentagon?

decemberTretím najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej vôbec je článok o mojom stretnutí so šesťstou fanúšičkou FB stránky Týždeň v Devínskej. V článku som písal o jej obavách o bezpečnosť v Devínskej Novej Vsi. Zároveň som v článku citoval vyjadrenia obyvateľov Devínskej Novej Vsi z článku v Bratislavskom kuriérovi na tému bezpečnosti a drog v Devínskej Novej Vsi. Tento článok ste si doteraz otvorili 1 787-krát.

Otáznik za otáznikom nad stavbou pred Lidlom

decemberDruhým najčítanejším článkom vôbec na blogu Týždeň v Devínskej zostáva článok Otáznik za otáznikom nad stavbou pred Lidlom, v ktorom sa zaoberám zvláštnou stavbou pred obchodom Lidl na vstupe do Devínskej Novej Vsi. V tomto článku z februára 2018 som sa sústredil na nezodpovedané otázky, ktoré sprevádzajú túto stavbu. Článok bol doteraz otvorený celkom 1 811-krát.

Bezočivosť protekčného občana

decemberNajčítanejší článok od začiatku vydávania blogu Týždeň v Devínskej je stále úplne suverénne článok  Bezočivosť protekčného občana vydaný 25. mája 2018. V článku reagujem na nepravdivý článok vtedajšieho poslanca miestneho zastupiteľstva Denisa Ružoviča uverejnený v Devexe a bol celkovo otvorený doteraz 2 689-krát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *