Budú sa prváčikovia v Devínskej učiť chorvátsky jazyk?

Ján Žatko

Devínska Nová Ves vyhrala súdny spor s bývalým starostom. Budú sa devínskonovoveskí prváčikovia učiť chorvátsky jazyk? Vzorový príklad zatepľovania paneláka na Ulici Pavla Horova. Aj o tom sa dozviete v nasledujúcom prehľade udalostí za uplynulý týždeň. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na zasadnutie miestneho zastupiteľstva

V stredu 12. februára 2020 sa od 15:00 v sobášnej sieni Vily Košťálová na Novoveskej ulici č. 17 konalo prvé tohtoročné zasadnutie Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves. Na programe zastupiteľstva bolo 14 bodov. Zasadnutie miestneho zastupiteľstva bolo verejné.

Devínska Nová Ves vyhrala súdny spor s bývalým starostom

Dnes sa vo Vile Košťálová uskutoční prvé tohtoročné zasadnutie miestneho zastupiteľstva. V tomto článku sa ešte naposledy vraciam k decembrovému zastupiteľstvu. Poslanci a poslankyne sa na ňom zaoberali aj žiadosťou bývalého starostu Vladimíra Mráza o odpustenie časti dlhu voči mestskej časti. Súvisí to s tým, že Devínska Nová Ves vyhrala súdny spor s Vladimírom Mrázom.

Magazín DTV nás informoval o

Čo o nás píšu iní

V Devínskej Novej Vsi zvažujú prvácku triedu, v ktorej sa bude učiť chorvátsky jazyk

učiť chorvátsky jazykV Devínskej Novej Vsi by mohli od septembra otvoriť prvácku triedu, v ktorej by sa deti mohli učiť chorvátsky jazyk. Sondovanie tejto možnosti a záujmu potvrdil starosta mestskej časti Dárius Krajčír. Pripomenul, že Devínska Nová Ves udržuje a rozvíja chorvátske tradície, vyplývajúce z faktu, že kedysi túto obec založili práve Chorváti. Informuje denník SME.

Rozhovor: Zelené ciele možno plniť aj cez budovy

Predseda správnej rady občianskeho združenia Budovy pre budúcnosť Peter Robl v rozhovore pre denník Pravda vraví o tom, že nezateplené bytovky, ošarpané školy či štátne sídla ani zďaleka nespĺňajúce energetické parametre. Ako príklad správneho postupu pri zatepľovaní budovy uvádza obnovu paneláka v Devínskej Novej Ves na Ulici Pavla Horova.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna sa chýli ku koncu tak ako obyčajne Chorvátskym bálom. Zaujímate sa o Kanadu? Príďte si podiskutovať o tejto zaujímavej krajine s človekom, ktorý sa tam narodil.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 030 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *