Všetko najlepšie Norika

zdroj: Ján Žatko

A tento o svokre poznáte?

Manželka hovorí manželovi:
– Môžeš sa hanbiť! Po celý čas, čo tu bola moja matka, si neustále zíval!
– Prepáč, drahá, ja som chcel len niečo povedať…

Nuž, nemajú to svokry ľahké. Toľko vtipov koľko o nich je hádam iba o policajtoch. Ja ale môžem zodpovedne prehlásiť, že tieto vtipy svokrám veľmi krivdia. Aspoň čo sa mojej svokry týka. Ona je úplne iná ako tie protivné svokry z vtipov. Dnes sa práve dožíva 79 rokov a to je naozaj dôvod na oslavu.

Ďalší z množstva vtipov tvrdí, že najlepšia svokra je tá, ktorá je za morom. Aj tento môžem vyvrátiť. Norika Belošovičová prežila takmer celý život v Žiline, ale pred 17 rokmi sa rozhodla presťahovať do Devínskej Novej Vsi, aby bola bližšie k svojim deťom. Bolo to výborné rozhodnutie. Pre nás, lebo nám môže často pomáhať. Ale aj pre ňu, lebo do cudzieho prostredia veľmi dobre zapadla. Viacerí z Vás ju určite poznáte, veď je členkou skoro každého spolku v Devínskej Novej Vsi. A to nie formálnou, ale veľmi aktívnou. Dokonca ešte pred rokom pracovala vo výbore Miestneho odboru Matice slovenskej a aj dnes pomáha matičiarom ako len vládze. Je však zároveň aj členkou Chorvátskeho kultúrneho spolku. Tomuto vravím vzorné národnostné spolužitie v praxi.

Norika nikdy v živote tak často necestovala ako dnes. Raz ide s jedným spolkom, o týždeň zase s iným, niekedy má dokonca problém ako sa rozhodnúť, pretože má dve akcie na ten istý termín. Spoločné návštevy divadiel a koncertov sú tiež obľúbeným repertoárom jej priateľov. A to nehovorím o plesoch a zábavách, na ktorých sa dôchodcovia vedia veľmi slušne odviazať. A keďže napriek svojmu veku ešte doteraz pracuje v poisťovni, jej kalendár je viac zaplnený ako môj. V kútiku duše jej závidím a chcel by som byť v jej veku (ak sa ho vôbec dožijem) taký vitálny ako ona.

Jej presťahovanie do Devínskej Novej Vsi má pre nás aj ďalšiu výhodu. Norika veľmi dobre varí a ja sa vždy teším, keď nás pozve na obed alebo na večeru. V poslednom čase to bolo dosť často, pretože sme prerábali našu kuchyňu a ja som si po jej špecialitách vždy oblizoval všetky prsty. Dúfam, že aj dnešná narodeninová oslava bude stáť za to.

Všetko najlepšie Norika, nech si stále taká vitálna ako dnes.

Jeden komentár k “Všetko najlepšie Norika”

  1. Nie vždy počuť takéto slová uznania o svokrách. Poznám Noriku a viem že si ich zaslúži, pripájam sa k blahoželaniu s prianím dobrého zdravia a veľkej dávky optimizmu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *