Vianočná ulička ešte dnes a zajtra

ulička
Ján Žatko

Bratislava, Praha, Viedeň majú svoje Vianočné trhy. Devínska Nová Ves nemá námestie a tak sa musíme uspokojiť s Vianočnou uličkou. To však neznamená, že naša Vianočná ulička je menej populárna a navštevovaná ako Vianočné trhy vo veľkých mestách. Mohli sa o tom presvedčiť všetci, ktorí sa včera na Hradištnej ulici zastavili.

doplnené 15. 12. 2018 o videoreportáž DTV

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV   

Vianočná ulička 2018

Vianočnú uličku usporadúva už tradične mestská časť Devínska Nová Ves v predvianočnom období na Hradištnej ulici. Včera ju oficiálne otvoril nový starosta Dárius Krajčír, zhodou okolností človek, ktorý mal doteraz organizáciu Vianočnej uličky na starosti. Ako každoročne, tak aj tentoraz je Vianočná ulička príležitosťou na príjemné strávenie voľného času v kruhu priateľov a známych pri dobrej hudbe a dobrom jedle a varenom vínku. Deti si samozrejme tiež prídu na svoje.

ulička

Kultúrny program počas úvodného dňa

V tomto roku sa v úvodný deň o kultúrny program postarala mužská spevácka skupina Klapa RAVNICA vedená profesionálnym spevákom a dirigentom Rosice Otom Gregorom. Po nich prevzal štafetu Festivalový orchester FOR Bratislava pod vedením dirigenta a umeleckého vedúceho Mgr. Vladimíra Dianišku. Po krátkom vystúpení devínskonovoveských mažoretiek TINA sa diváci dočkali vrcholu programu úvodného dňa. Vystúpila pred nimi Dara Rolins so svojou tanečnou skupinou.

Chlieb a hry

Ten, kto včera na Vianočnú uličku zablúdil sa naozaj nemohol sťažovať na hlad. Množstvo stánkov ponúkalo pestrý výber občerstvenia. Klobásky, jaternice, grilované kolená, kapustnica, zemiakové placky, lokše, trdelník, podplamenníky, cigánska, koláče, med. Určite nebolo v silách smrteľníka ochutnať všetko. No a samozrejme, Vianočná ulička nemôže byť bez vareného vína, medoviny a punču. Popri stánkoch s jedlom a pitím sa na uličku zmestili aj predajcovia remeselných výrobkov a hračiek. Pred ich stánkami však tlačenica nebola. Darmo, už od čias Rímskej ríše platí, že ľudia majú radi hlavne chlieb a hry.

ulička

Program na piatok

Vianočná ulička pokračuje ešte aj dnes a zajtra. Stánky sa počas oboch dní otvárajú presne na poludnie. Kultúrny program otvára v piatok o 16:30 Tanečné centrum Eleganza. Po nich sa predstaví operná speváčka a rodáčka z Devínskej Novej Vsi Mária Hanyová. O 18:30 nastúpi na pódium skupina Polemic a piatková ponuka sa uzavrie vystúpením Krokov Michala Davida.

ulička
Klapa RAVNICA.

Program záverečného dňa

Záverečný deň Vianočnej uličky bude v sobotu. O 15:00 nastane čas pre deti, pretože medzi ne príde živý Mikuláš. Zároveň sa predstavia domáce folklórne súbory Kobylka, Črip a Grbarčieta. O 18:00 nastúpi na pódium český pesničkár Pavel Helan a Vianočnú uličku uzavrie vystúpenie pop punkovej kapely Iné Kafe. Ak ste ešte na Vianočnej uličke neboli, tak sa určite zastavte.

ulička
FOR Bratislava.
ulička
Mažoretky TINA.

ulička

ulička

ulička

ulička

ulička

ulička

ulička
Čerstvé podlamenníky sa piekli priamo na mieste.

ulička

ulička

ulička

ulička

Videoreportáž DTV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *