Týždeň v Devínskej od 22. do 28. 1. 2018

týždeň v DevínskejMilí čitatelia,

prinášam Vám súhrn článkov, ktoré boli od 22. do 28. 1. 2018 uverejnené v blogu týždeň v Devínskej. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkaz na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad očakávaných udalostí v Devínskej Novej Vsi v tomto týždni.

Prečo u nás Žihadielko nebude?

Obchodný reťazec Lidl rozbehol kampaň, v rámci ktorej postaví v slovenských mestách a dedinách 10 detských ihrísk Žihadielok. Každé z nich v hodnote 87 tisíc €. V Devínskej Novej Vsi Žihadielko nebude. Prečo?

Železné Vianoce v Devínskej Novej Vsi

V Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku v Devínskej Novej Vsi skončila výstava „Železné Vianoce“ na ktorej mohli záujemcovia obdivovať nádherné umelecké exponáty vytvorené z obyčajného drôtu.

Burza šatstva v F-centre

V F-centre usporiadala devínskonovoveská rímskokatolícka farnosť burzu obnoseného, čistého a použiteľného šatstva na darovanie.

Magazín DTV

V magazíne DTV sme sa dozvedeli, prečo je vypustený rybník, načo bude použitá niekoľkomiliónová dotácia vlády pre DNV, o príprave rekonštrukcie podlahy telocvične na ZŠ I. Bukovčana 1, o ťažbe dreva na Devínskej Kobyle, o kreativite detí, o tom ako žiaci ZŠ I. Bukovčana fandili Slovanu na zápase KHL a dostali sme pozvánku na detský maškarný ples.

Ďalšia krvavá dráma v Bratislave – v Devínskej Novej Vsi bol zastrelený 75-ročný muž!

Bratislavské noviny informujú o vražde 75-ročného muža, ktorá sa odohrala  v Devínskej Novej Vsi vo štvrtok 25. 1. 2018.

V Devínskej Novej Vsi otvorili múzeum colníctva

V Devínskej Novej Vsi je ďalšie múzeum. Bratislavské noviny informujú o otvorení Múzea colníctva a finančnej správy v budove bývalej mýtnice na Mýtnej ulici v Devínskej Novej Vsi.

Pri Stupave sa objavila dvojmetrová anakonda

Do tretice Bratislavské noviny. Tentoraz informácia o tom, ako prírodovedec a dokumentarista Tomáš Hulík z Devínskej Novej Vsi objavil na prechádzke pri Stupave dvojmetrovú anakondu.

Mestská časť Devínska Kobyla

Zaujímavý blog o ohrození prírody na Devínskej Kobyle kvôli výstavbe v jej tesnom okolí.

Čo nás čaká v tento týždeň v Devínskej?

V stredu 31. januára 2018 bude od 8:30 v sobášnej sieni Vily Košťálová na Novoveskej ulici č. 17 prebiehať rokovanie miestneho zastupiteľstva. Rokovanie je verejné.

V sobotu 3. februára  budete mať možnosť vybrať si medzi dvomi plesmi. V Istracentre budú plesať rybári a rybárky a v Dome kultúry v Záhorskej Bystrici poriada 5. reprezentačný ples ZUŠ Devínska Nová Ves.

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog týždeň v Devínskej.

S úctou

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *