Burza šatstva v F-centre

burza šatstvaMožno to aj vy poznáte. Objavíte v obchode nejaký pekný kúsok do vášho šatníka a neodoláte. Kúpite nové tričko, blúzku, nohavice, bundu… A šatník sa plní a plní a zrazu už nemáte nové veci kam dávať. A to ešte nevravím o deťoch. Tie rastú ako z vody. To čo im bolo dobré minulý rok, do toho sa už teraz nezmestia. Čo s obnoseným, ale ešte stále zachovalým šatstvom? Našťastie je v Devínskej Novej Vsi burza šatstva.

Šatstvo možno priniesť

Tieto burzy tu organizuje pravidelne niekoľkokrát ročne devínskonovoveská rímskokatolícka farnosť. Tu môžete prísť darovať vaše čisté použité šatstvo, ktorého sa potrebuje zbaviť, lebo ho už nenosíte a v skrini vám iba zavadzia. Vám sa vyprázdni šatník a zároveň urobíte dobrý skutok. To, čo vy už nepotrebujete, druhému ešte dobre poslúži.

Šatstvo možno odniesť

Na druhej strane, na burzu sa dá oblečenie nielen priniesť, ale aj odniesť. Ak si naopak potrebujete doplniť šatník pre vás, alebo pre vaše deti a nemáte peniaze na drahé nákupy v obchodoch, môžete si vybrať potrebné kúsky práve tu na burze. Zadarmo, len za obyčajné ďakujem.

Najnovšia burza šatstva

Aj túto sobotu 27. januára 2018 v F-centre na Istrijskej 4 v Devínskej Novej Vsi usporiadala farnosť takúto burzu obnoseného, čistého a použiteľného šatstva na darovanie. Táto bola zvláštna tým, že zdravotnícke zariadenie pre dlhodobo chorých v Bratislave poprosilo o pyžamá a nočné košele pre svojich pacientov. Opäť prišlo veľa ľudí a priniesli veľa pekných, ešte zachovalých vecí. Prišli aj záujemcovia, ktorí si z týchto vecí vybrali niečo pre seba. Ako obyčajne však darovaného šatstva bolo viac, ako záujemcov oň. Darcovia sa však nemusia báť, že ich dobrý skutok vyjde navnivoč. Farnosť vždy zariadi, aby sa šatstvo dostalo k tým, čo ho potrebujú. Darované veci z tejto burzy poputujú okrem už spomínaného zdravotníckeho zariadenia aj na Oravu a do Lendaku.

Ďalšia burza bude v máji

Ďalšia burza bude pravdepodobne v máji. Presný termín bude zverejnený na webovej stránke farnosti ale aj na blogu týždeň v Devínskej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *