Seebad Neusiedl am See – prírodné kúpanie v Rakúsku

kúpanie
Ján Žatko

Augustové slniečko bolo na nás mimoriadne štedré. Také dlhé obdobie horúčav sme už dlho nezažili. Podľa meteorológov horúce obdobie potrvá už iba do štvrtka a potom nás čaká vytúžené ochladenie. Na tieto posledné dva horúce dni mám pre vás tip na prírodné kúpanie v rakúskom jazere Neusiedler See.

píše: Ján Žatko

Seebad Neusiedl am See – kúpanie ako pri mori

Seebad Neusiedl am See – kúpanie ako pri mori. Pod týmto názvom si môžete prečítať článok o prírodnom kúpalisku v meste Neusiedl am See na brehu jazera  Neusiedler See. Dozvieme sa v ňom okrem iného, že prvé kúpalisko mesto Neusiedl am See otvorilo už v roku 1927. Odvtedy prešlo niekoľkými úpravami a dnes je vybavené na špičkovej úrovni a ponúka všetko čo moderná rodina potrebuje pre relax a oddych. Priznám sa, že práve tento článok ma inšpiroval k tomu, aby sme sa na toto miesto vybrali.

kúpanie

Vodný raj pre deti

Nuž, od kúpania v mori to má síce ďaleko, ale inak ma prírodné kúpalisko v Neziderskom jazere, čo je slovenský názov jazera Neusiedler See, nesklamalo. Veľkou výhodou je obrovská trávnatá plocha, ktorá je tu k dispozícii. Môžete si užívať slnko, alebo sa schovať do tieňa košatých stromov. Podľa toho čo preferujete. Sú tu detské bazény, kde si vaše ratolesti naozaj prídu na svoje. Sú tu detské ihriská ale aj športoviská pre dospelých. Občerstvenie je zabezpečené v dvoch bufetoch a jednej reštaurácii. Ceny sú síce vyššie ako u nás, ale sporivejší si môžu doniesť stravu so sebou.

kúpanie

Sklamaní plavci

Plavci budú s plávaním v jazere možno sklamaní. Aspoň ja som teda naozaj bol. Jazero je síce naozaj rozľahlé, ale hĺbka vody v ňom nepresahuje dva metre.  Nesmiete byť teda prekvapení, keď aj dvesto metrov od brehu je voda iba po pás. No a niekomu možno bude vadiť bahnité dno po celej ploche jazera.

kúpanie

Kúpanie pre deti

Pre rodiny s deťmi je to však podľa môjho názoru naozaj veľmi príjemné miesto. Detské bazény, ihriská a štrkové pláže sú naozaj veľkým lákadlom pre deti. Meteorológovia hovoria, že nás čakajú posledné dva horúce dni. Môžete ich stráviť napríklad na pláži v Neusiedl am See. Od Devínskej Novej Vsi je to iba 55 km. Celodenné vstupné je 5, 50 , po 14:00 už iba  4, 30 €. Za deti do 6 rokov zaplatíte 2,50 € a do 14 rokov 3, 60 €.

kúpanie

kúpanie

kúpanie

kúpanie

kúpanie

kúpanie

kúpanie

kúpanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *