Pozvánka na Matičný guláš

Ján Žatko

V nedeľu 1. septembra je Deň ústavy. Devínskonovoveskí matičiari už tradične pozývajú pri tejto príležitosti všetkých záujemcov na Matičný guláš. Podávať sa bude v nedeľu popoludní v areáli Tarzanie pri Cyklomoste slobody. Príďte ochutnať, ste vítaní.

pozýva: Ján Žatko

Prvý Matičný guláš v roku 2008

Presne pre jedenástimi rokmi devínskonovoveskí matičiari prvýkrát pripravili pri príležitosti Dňa ústavy pre svojich spoluobčanov guláš. Vtedy sa guláš varil v Srdci nad sídliskom Podhorské. Podujatie bolo organizované v spolupráci so samosprávou mestskej časti. Okrem guláša bolo pre prítomných pripravených množstvo súťaží, zaujímavé ukážky z aktivít mestskej polície a nechýbal ani kultúrny program. Podujatie sa veľmi vydarilo a bolo jasné, že prvý ročník bude mať aj opakovania.

Matičný guláš
Matičný guláš 2008 – devínskonovoveské matičiarky s Miroslavom Encingerom.

Presun matičiarov k Cyklomostu slobody

Po niekoľkých ďalších vydarených ročníkoch sa matičiari presťahovali pri organizovaní Matičného guláša k Cyklomostu slobody, kde bolo pre usporiadanie takejto akcie lepšie zázemie. Minulý rok sa dokonca po prvýkrát spojili dve nezávislé akcie. Matičný guláš a Devínskonovoveská kotlina. V tomto roku sa usporiadajú obe akcie opäť oddelene. Devínskonovoveská kotlina prebehla uplynulý víkend no a guláš pripravený matičiarkami môžete prísť ochutnať v tradičnom termíne v nedeľu 1. septembra popoludní. Devínskonovoveskí matičiari a matičiarky Vás srdečne pozývajú. Príďte ochutnať!

Matičný guláš 2018.

Súvisiaci článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *