Poďakovanie riaditeľke Denovy

Ján Žatko

Dnes ďakujem riaditeľke a zamestnancom Denovy za to, že prístrešok na cyklotrase v blízkosti ulice Na hriadkach už opäť slúži svojmu účelu. Postarali sa o to naozaj v rekordnom čase.

píše: Ján Žatko

Prístrešok, ktorý nikto nechcel

Možno si ešte pamätáte situáciu spred roka. V článku Prístrešok, ktorý nikto nechce som vtedy písal o zdevastovanom prístrešku na cyklochodníku v blízkosti ulice Na hriadkach. Písal som aj o reakcii kompetentných, ktorí si problém zdevastovaného prístrešku pohadzovali medzi sebou ako horúci zemiak a nenašiel sa nikto, kto by bol schopný prístrešok opraviť skôr ako sa rozpadne. Článok som končil smutným konštatovaním:
Pri takomto prístupe kompetentných však problém prístreška vyrieši iba milosrdný čas. Prístrešok sa o pár rokov úplne rozpadne, drevo z neho skončí v ohniskách pri Morave a problém zrazu sám od seba zmizne.
prístrešok
Stav prístreška v júni 2018.

Modrá čiara zachraňuje prístrešok

Môj článok nezostal bez odozvy. Ak si myslíte, že bývalý starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Milan Jambor vstúpil do seba a zabezpečil opravu prístreška, tak ste na veľkom omyle. Článok však naštartoval skupinu nadšencov, ktorí si povedali, že keď zlyhávajú zodpovední, zoberú to oni do vlastných rúk. Partia s názvom Modrá čiara nakúpila materiál, priniesla si náradie a pustila sa do roboty. Niekde bolo treba pribiť nové laty, niekde tie pôvodné len napraviť a opäť pribiť a niečo bolo treba prebrúsiť. Opravili latovanie na streche, pribili novú lepenku a prístrešok nanovo natreli. Necelé dve hodinky práce a prístrešok sa mal opäť trochu k svetu.

Vandali opäť zaúradovali

Opravený prístrešok však nevydržal ani rok. 27. mája 2019 informoval Rudolf Urmín na sociálnej sieti, že prístrešok opäť zničili neznámi vandali. V príspevku uverejnil aj nasledujúcu fotografiu.
prístrešok
Fotografia zničeného prístreška z 27. mája 2019.

Reakcie pod príspevkom boli podľa očakávania veľmi kritické. Vyberám z nich niektoré:

Veve Umiko Bodoki: Tak rada som tam sedávala keď som chodila fotiť prírodu k Morave alebo keď som išla nazad z Devína pešo.

Lievick Rasi: Vynaložené finančné prostriedky na skrášlenie životného prostredia a ľudia si tu nič nevážia, respektíve mládež. Tu by bolo treba ozaj aby sa našli financie aj na pešiu políciu. V Devínskej by to bol krok vpred.

Majka Pečenková: Prečo sa všetko hádže na „dnešnú mládež“? Tam ani zďaleka mládež nechodí. To je „kuchyňa“ dvoch feťákov, chlap a ženská. Pravidelne ich tam vídavam, nižšie odtiaľ majú spravené lehno.

Darina Vachálková Mankovecká: Určite to nebola mládež, veď tá je v škole alebo pracuje. Sú to asociáli ktorí sa tu už dlho všade pohybujú. Zaslúžili by si riadny világoš a dala by som im to k náhrade. Veď to je už do neba volajúce čo si dovoľujú.

Marek Blecha: O chvíľu tu bude treba civilné dobrovoľne hliadky, lebo polícia je v tejto mestskej časti neviditeľná.

Ján Žatko: Problém je, že ten prístrešok podľa všetkého nemá majiteľa. Tento štvrtok zasadá Komisia výstavby a životného prostredia, budeme to na nej riešiť.

Komisia výstavby a životného prostredia

Komisia výstavby a životného prostredia zasadala o niekoľko dní  30. 5. 2019. Plánoval som v bode rôzne predložiť návrh na zabezpečenie opravy prístreška. Predbehla ma však riaditeľka Denovy Petra Neischlová. V rámci plánovaných bodov programu informovala komisiu o údržbe zelene a zároveň o pripravovanej výmene smetných košov v Devínskej Novej Vsi.  Vo svojom vystúpení spomenula aj diskusiu na sociálnej sieti o poškodenom prístrešku Na hriadkach. Informovala členov komisie, že pracovníci Denovy už začali pracovať na jeho oprave a čoskoro bude prístrešok obnovený.

Vynovený prístrešok

Čo bolo v minulom volebnom období neprekonateľným problémom, to sa dnes dá jednoducho vyriešiť. Stačí na to iba trochu dobrej vôle zo strany samosprávy a šikovné ruky pracovníkov Denovy. Poďakoval som pani riaditeľke Denovy za jej ochotný a rýchly prístup už počas rokovania komisie a verejne tak robím aj teraz. Opravený prístrešok už opäť slúži verejnosti. Informoval o tom 11. júna na sociálnej sieti opäť ten, ktorý na problém upozornil – Rudolf Urmín. Chráňme si ho spoločne, aby v takomto peknom stave vydržal čo najdlhšie.

prístrešok
Opravený prístrešok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *