Fotofórum 2018

fotofórum
Ján Žatko

Istra Centrum a Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku už po desiatykrát zorganizovali výstavu fotografií pod názvom  Fotofórum 2018. Výstava pozostáva z 63 fotografií od 20 autorov. Fotografie, prezentované na výstave, predstavujú výber z fotografií, ktoré boli sústredené na portáli fotofórum od októbra 2017 do októbra 2018.

píše: Ján Žatko  

Slávnostné otvorenie výstavy

Od roku 2009 sa každoročne v novembri pri príležitosti Mesiaca fotografie, koná výstava výberu fotografií prezentovaných na portáli fotofórum. Od spustenia portálu do začiatku októbra 2018 tam pridalo 60 autorov spolu viac ako 2 900 fotografií. Cieľom výstavy je ponúknuť tie najlepšie fotografie z aktuálneho ročníka a zároveň dať šancu prezentovať svoje fotografie a začínajúcim, resp. úplne amatérskym fotografom. Tohtoročnú výstavu otvorili vo štvrtok 8. novembra riaditeľ Istra Centra Rastislav Šimkovič spoločne s riaditeľom Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku Andrejom Solárom a Lenkou Zlochovou, ktorá má fotofórum na starosti.

fotofórum
Zľava Lenka Zlochová, Rastislav Šimkovič a Andrej Solár.

História fotofóra

Lenka Zlochová pri tejto príležitosti hovorila aj o predchádzajúcich ročníkoch Fotofóra. Webový portál fotofórum bol spustený na jar roku 2009 s cieľom poskytnúť komunite amatérskych fotografov v Devínskej Novej Vsi priestor na prezentáciu svojej tvorby. Portál umožňuje registrovaným účastníkom prezentovať svoje fotografie, vytvárať si albumy, hodnotiť práce ostatných fotografov a pridávať komentáre.

fotofórum

Kalendáre fotofóra

Z fotografií fotofóra bolo dosiaľ vydaných aj šesť kalendárov, a to na roky 2012, 2014, 2016, 2017, 2018 a aktuálny kalendár na rok 2019. Kalendár Fotofórum 2019 prezentuje výber fotografií z aktuálneho ročníka Fotofóra. Do kalendára bolo vybratých 12 tematických fotografií celkovo od 7 autorov.

fotofórum

Trvanie výstavy

Výstava fotografií potrvá v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku do konca októbra.

fotofórum

fotofórum

fotofórum

fotofórum

Videoreportáž DTV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *