FCL VW DNV : ŠK Slovan Bratislava B 0 : 3

FCL VW DNV : ŠK Slovan Bratislava
Lolo Moravec

V 3. kole III. futbalovej ligy sa na štadióne v DNV stretli dve mužstvá, ktoré v úvodných dvoch kolách nového ročníka 2018/2019 naplno bodovali. FCL VW DNV : ŠK Slovan Bratislava B. Domáca Lokomotíva po úspešnom prvom zápase v ktorom zdolala FK Vajnory vysoko 5 : 1 vyhrala aj na pôde nováčika súťaže v Rusovciach 1 : 2. Slovan vyhral taktiež v Rusovciach 1 : 4 a doma si poradil Račou 5 : 1.

píše: Lolo Moravec

FCL VW DNV : ŠK Slovan Bratislava B 0 : 3 (0 : 2)

Slovan Bratislava B, ktorý je určite jeden z favoritov na postup do 2. ligy, bol aj favoritom tohto duelu. Začal veľmi sebavedome. Snažil sa čo najdlhšie držať loptu vo svojej moci a trochu komplikovane. s množstvom prihrávok, sa dostával do blízkosti brány Devínskej. Domáci hráči práve naopak, jednoduchou hrou založenou na rýchlych protiútokoch držali vyrovnanú partiu takmer celých prvých 20 minút stretnutia. Potom slovanisti zmenil štýl hry a kolmými prihrávkami po krídlach sa dostávali do dobrých streleckých príležitostí. Gólový účet stretnutia otvoril v 26. minúte Daniel Petráš.

O štvrťhodinu neskôr prenikol do šestnástky hostí Michal Matušica, tiesnený Martinom Hubertom. V páde už stačil len trafiť vybiehajúceho Martina Trnovského. Skóre prvého polčasu uzavrel v 39. minúte vlastným gólom devínskonovoveský Michal Špekker, keď v snahe odvrátiť loptu do bezpečia, ju nechytateľne zavesil do siete Aymena Kroumu.

Druhý polčas bol už celý v réžii Slovana, ktorý potvrdil svoje hladké víťazstvo tretím gólom. Jeho autorom bol v 70. minúte Jozef Herman. FCL VW DNV : ŠK Slovan Bratislava B 0 : 3 (0 : 2).

Hodnotenia trénerov

Ján Kozák, ŠK Slovan Bratislava B: Domáci hrali celý zápas s nasadením tak, ako to má byť. Nepríjemní, agresívni, niektoré súboje boli až cez hranu, ale to je futbal tak to má byť. Tých 10 minút sme sa tak rozhliadali, potom myslím, že zvyšok prvého polčasu bol veľmi dobrý, dali sme góly. Boli tam pekné akcie, domáci si vlastne nevytvorili nič. S prvým polčasom som spokojný. K druhému polčasu, tam už mám výhrady, boli tam veľmi ľahké straty. To musíme vylepšiť.

Jozef Balog, FCL VW DNV: Slovan úplne zaslúžene vyhral. Bol dominantný. My sme vedeli čo budú hrať a aj sme sa na to pripravovali. Samozrejme mali držanie lopty. Hrali cez krídla. Centrované lopty sme niekedy nezachytili, hlavne stred pola sme mali zle rozobratý. Niektorí hráči to asi nepochopili. Slovan zaslúžene vyhral, bol lepší v tom prvom polčase. V druhom sme chceli niečo s tým spraviť, ale Slovan nám nič nedovolil.