Devínska Nová Ves od 6. 7. 2020

Ján Žatko

Bude z rozhľadne na Devínskej Kobyle nová Eiffelovka? Intenzívny výskyt komárov nie je pre nezvládnutý postrek. Pôjde vodič kamióna kvôli prejazde cyklomostu do basy? Voľné miesta na miestnom úrade. NLC mraky nad Devínskou.  Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Devínska Nová Ves pred koronou

Bolo dobrým zvykom, že som vás pravidelne informoval o najčítanejších článkoch na blogu Týždeň v Devínskej. Korona tento zvyk prerušila a dnes sa k nemu opäť vraciam. Prinášam vám prehľad článkov o Devínskej, ktoré vás najviac zaujali pred koronou a zároveň článkov, ktoré vás najviac zaujali v uplynulom roku. Príjemné čítanie.

Tešíme sa na rozhľadňu po druhé

Tému rozhľadne na Devínskej Kobyle som už chcel nechať tak. Keď však po odovzdaní staveniska novej rozhľadne koncom apríla naša drahá DTV na túto tému odvysielala „diskusiu“, v ktorej sa rozprávalo aj o témach, ktoré som načrtol v prvom blogu. Vyjadrenia, ktoré v diskusii padali najmä z úst súčasného pána starostu, sú natoľko scestné, že nemôžem nezareagovať.

Devínsky Shuttle Bus odštartoval

Až do konca prázdnin budú môcť turisti ale aj domáci využiť novú turistickú atrakciu v našej mestskej časti – Devínsky Shuttle Bus. Bude premávať medzi Devínom a Devínskou Novou Vsou na spôsob kyvadlovej dopravy vždy v piatok, sobotu a nedeľu od 10.00 do 16.30 a to počas celého júla a augusta.

Voľné miesta na miestnom úrade

Miestny úrad Devínska Nová Ves opäť ponúka voľné pracovné miesta, tentoraz až štyri, z toho jedno na vedúcej pozícii. Je to dobrá príležitosť zamestnať sa pre tých, ktorí nechcú dochádzať za prácou do centra mesta. Uzávierka prihlášok je 24. 7. 2020.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

NLC mraky nad Devínskou Novou Vsou – vďaka Tomášovi Hulíkovi som sa na staré kolená dozvedel, čo sú to NLC oblaky.

Napísali o nás

Vodičovi kamióna, ktorý chcel prejsť cez cyklomost, hrozí až 10 rokov väzenia!

Vyšetrovateľ bratislavskej polície vzniesol obvinenie 30-ročnému Martinovi K. z okresu Trenčín, ktorý sa ako vodič kamióna pokúšal prejsť cez Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi. Za zločin všeobecného ohrozenia mu hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Informujú Bratislavské noviny.

Po prejazde kamióna zostáva Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi naďalej zatvorený

Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi zostáva po prejazde kamióna naďalej zatvorený. Správca komunikácií Regionálne cesty Bratislava vykonal spolu so statikmi diagnostiku pomocou mobilnej mostnej plošiny. Tá sa zameriavala na zistenie miery poškodenia po tom, čo po cyklomoste prešiel minulý týždeň kamión, napriek tomu, že je určený len pre peších, cyklistov a záchranné zložky. Informuje portál bratislavaden.sk.

M.Vallo: Intenzívny výskyt komárov nie je pre nezvládnutý postrek

Intenzívny výskyt komárov hlásia z celého Slovenska aj z priľahlých obcí v Bratislave, a nie je dôsledkom nezvládnutého postreku metódou BTI. Uviedol to na sociálnej sieti primátor Bratislavy Matúš Vallo. Priznáva, že súčasný výskyt komárov je nepríjemný, no chemické postreky, ktoré sa kedysi používali, nepovažuje za riešenie problému.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň začína premietanie letného kina v Istra Centre. V Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku bude otvorená výstava venovaná Ferdišovi Takáčovi. V nedeľu sa deti môžu zabaviť na klauniáde.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 101 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *