Devínska Nová Ves od 15. 6. 2020

Ján Žatko

Korona kríza postihla aj blog Týždeň v Devínskej. V posledných mesiacoch ste tam mohli nájsť nový článok iba sporadicky. Minulý týždeň sa to však už zmenilo a tak vám po dlhšom čase opäť prinášam prehľad informácií o Devínskej Novej Vsi. Príjemné čítanie.

píše: Ján Žatko

Zastupiteľstvo schválilo záverečný účet

V stredu 10. júna 2020 sa vo Vile Košťálová uskutočnilo riadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves. Zúčastnilo sa ho 10 poslancov a poslankýň. Chýbali Andrej Kovarík a Zoroslav Smolinský. Na zastupiteľstve sa zúčastnilo aj pomerne veľa občanov a viacerí z nich využili možnosť verejne pred poslancami vystúpiť. Najdôležitejším bodom zasadnutia bol záverečný účet mestskej časti.

Hľadá sa poslanec Zoroslav Smolinský

Na minulotýždňovom zasadnutí začalo miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves na návrh predsedníčky Komisie na ochranu verejného záujmu Lenky Hlaváčovej konanie vo veci ochrany verejného záujmu, pretože poslanec Zoroslav Smolinský nepodal komisii majetkové priznanie.

Spomienky na rok 2019 v Devínskej

Viktor Švarc si zaspomínal, ako vyzeral rok 2019 v Devínskej Novej Vsi. V prvej časti svojho článku píše o výmene tepelných rozvodov, invázii komárov, parkovacej politike, vypustenom rybníku, novozriadenej linke dôvery a vysychajúcich stromoch na sídlisku.

Voľné miesto na miestnom úrade

Miestny úrad Devínska Nová Ves vyhlásil výberové konanie na voľné miesto referenta pre mzdy a personalistiku na polovičný pracovný úväzok. Záujemci sa môžu prihlásiť najneskôr do 24. 6. 2020.

Je Územný plán zóny Kolónia definitívne pochovaný?

Ešte v októbri 2011 schválilo miestne zastupiteľstvo uznesením aby sa začal obstarávať Územný plán zóny Kolónia. V októbri 2015 starosta Milan Jambor svojvoľne práce na ÚPN zóny Kolónia zastavil. Dnes sa zdá, že snaha Milana Jambora nepripustiť stavebnú reguláciu Kolónie, bude definitívne korunovaná úspechom. Architekt mestskej časti navrhuje práce na ÚPN zóny Kolónia zastaviť.

Magazín DTV

Počas korona krízy Magazín DTV nenápadne zmenil svoju vysielaciu štruktúru. Asi tretinu z polhodinovej relácie si pre seba prisvojil starosta Dárius Krajčír na svoje pravidelné monológy. Tentoraz nás obšťastnil takmer osemminútovým vystúpením. Okrem tohto monológu ste sa z Magazínu DTV mohli dozvedieť o:

Fotografia týždňa

Facebookova stránka Devínska Nová Ves má novú titulnú fotografiu od Luboš Sedlaček – pohľad zo vzduchu nad Devínskou Kobylou na Devínsku Novú Ves, Rakúsko a hrad Devín v hmle.

Napísali o nás

V bratislavskej prírodnej galérii vystavujú desiatky zvierat zo šrotu

Náš Šrot park pri Cyklomoste slobody si už všimli aj celoslovenské médiá. Informuje o ňom napríklad aj portál teraz.sk. Podľa neho je v  prírodnej galérii Šrot park už viac ako šesť desiatok zvierat vyrobených zo šrotu. Autor projektu Branislav Pokorný pre TASR uviedol, že pôvodná myšlienka bola založiť galériu so zvieratami žijúcimi na Slovensku, avšak v posledných týždňoch pribudli do expozície viaceré bonusy, ako je napríklad terárium či socha žirafy.

FOTO: Niektorí rodičia akoby nevedeli pochopiť, že Sandberg nie je pieskovisko pre ich deti…

Fotografie na facebookovej stránke Devínska Nová Ves si všimli aj v Bratislavských novinách. Fotografie zachytávajú mladú rodinu, ako na Sandbergu nerešpektuje oplotenie s nápisom, aby tam nevstupovali. Ide totiž o významnú paleontologickú lokalitu, ktorá je súčasťou Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla i chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty a nie ihrisko s pieskoviskom.

Devínska Nová Ves očakáva

V pondelok zasadá Komisia sociálna, bytová a zdravotná miestneho zastupiteľstva. Do konca júna môžete navštíviť výstavu Krojované bábiky Slovenska v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku a do konca júla si môžete posedieť v letnej čitárni Istra Centra.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike Očakávame.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 090 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *