Devínska Nová Ves od 12. 8. 2019 do 18. 8. 2019

Ján Žatko

Stromy majú problém prežiť. Výberové konanie na riaditeľa ZŠ aj na asistenta starostu a prednostu. Futbalisti opäť postúpili. Predáva sa pozemok pre developera. O tom všetkom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Osem rokov sa nedá zabezpečiť prežitie stromov aj v DNV

Na internete sa viacnásobne objavil prípad s vyschnutými stromami v Lamači, kde bol aj komentár niekoho, že šlo o súkromný ale pritom verejný pozemok a bola aj veľká snaha polievanie vynútiť. Taký istý prípad máme aj u nás pri Lidli, možno aj inde. Osem rokov sa nedá zabezpečiť prežitie stromov aj v DNV. Píše o tom Jana Kočvarová.

Výberové konanie na riaditeľa ZŠ Pavla Horova 16

výberové konanieMestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves vyhlásila výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Základnej školy Pavla Horova 16 s nástupom od 01. 11. 2019. Žiadosť s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť na miestny úrad do 11. 09. 2019.

V Slovnaft Cupe postupujeme ďalej

V stredu 14. augusta 2019 odohrali futbalisti FCL Lokomotíva Devínska Nová Ves vo Vysokej pri Morave zápas druhého kola v Slovnaft Cupe. Vyradili účastníka 2. ligy FC ŠTK 1914 Šamorín po remíze 1 : 1 a následnom jedenástkovom rozstrele. V treťom kole sa budú snažiť 11. septembra 2019 v Dunajskej Lužnej vrátiť miestnemu klubu  OFK Dunajská Lužná prehru 3 : 1, ktorú utrpeli na ich trávniku pred pár dňami v úvodnom zápase 3. ligy.

Pozvánka na mimoriadne miestne zastupiteľstvo

výberové konanieStarosta mestskej časti Devínska Nová Ves Dárius Krajčír zvolal mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Rokovanie poslancov sa uskutoční vo štvrtok 22. augusta 2019 od 10.00 v sobášnej sieni Vily Košťálová na Novoveskej 17. Zasadnutie miestneho zastupiteľstva je verejné.

Hľadá sa asistent/ka starostu a prednostu

Na webovom sídle mestskej časti Devínska Nová Ves bola včera zverejnená informácia o vyhlásení výberového konania. Hľadá sa asistent alebo asistentka starostu a prednostu. Záujemci o túto pozíciu sa môžu prihlásiť do 23. augusta 2019, teda do piatku.

Čo píšu o nás iní

Mali blízko k podsvetiu. Teraz núkajú na predaj pozemky v Devínskej

V ponuke realitných kancelárií sa objavil inzerát na jeden z najdrahších pozemkov za posledné roky. Nového majiteľa hľadá areál v susedstve automobilky Volkswagen. Ide o pozemky, ktoré sa nachádzajú v severnej časti Devínskej Novej Vsi. Zo severnej strany je areál ohraničený ulicou Jána Jonáša a z juhu a západu je v susedstve s nezastavanými plochami.

Plánovaná cyklotrasa v Bratislave má spojiť Bory, Dúbravku a Lamač

Plánovaná nová cyklotrasa v Bratislave má spojiť bratislavské mestské časti Lamač, Dúbravku a nákupné centrum Bory. Na projekte spolupracuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) s mestskými časťami Lamač a Dúbravka. Predpokladaná výška nákladov na výstavbu cyklotrasy je 1,6 milióna eur a financovanie zastrešuje BSK zo svojho rozpočtu.

Devínska Nová Ves očakáva

Aj počas tohto týždňa si môžete bezplatne zacvičiť v rámci programu Rozhýb sa v lete! a zájsť si do letného kina Istra Centra. Vo štvrtok je mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Je síce verejné, ale koná sa dopoludnia. Škoda. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 953 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *