Čo vás najviac zaujalo v máji

Ján Žatko

Best Boxing Club, parkovacia politika a pozvánka na Deň detí. To sú témy, ktoré vás v máji na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. Celkovo si v máji otvorilo blog Týždeň v Devínskej 3 419 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 7 420. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Stále jednoznačne vedie plánovaná výstavba Pri rybníku podporená bývalým starostom Milanom Jamborom. Dnes už našťastie neaktuálna.

píše: Ján Žatko

Best Boxing Club Devínska Nová Ves

májiV Devínskej Novej Vsi pôsobí množstvo športových klubov, kde sa môžu deti a mládež aktívne realizovať. Samospráva mestskej časti sa snaží tieto kluby čo najviac podporovať finančne aj poskytnutím vhodných priestorov. Veď každý z nás určite oveľa radšej vidí deti a mládež športovať, ako a iba tak bezcieľne potulovať po ulici so všetkými nástrahami, ktoré s tým súvisia. Tretím najčítanejším článkom v máji je článok o jednom z úspešných športových klubov pôsobiacich v Devínskej Novej Vsi. Je ním Best Boxing Club Devínska Nová Ves. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 235-krát.

Devínska podporila parkovaciu politiku s pripomienkami

májiPoslanci miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves sa v stredu 15. 5. 2019 zaoberali na mimoriadnom zasadnutí návrhom Všeobecne záväzného nariadenia mesta Bratislavy o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Miestne zastupiteľstvo jednohlasne podporilo navrhovanú parkovaciu politiku s pripomienkami. Doteraz si článok o tomto rozhodnutí otvorili čitatelia celkom 271-krát.

Pozvánka na Deň detí

májiV máji vás najviac zaujala pozvánka na  oslavu Dňa detí. Mestská časť Devínska Nová Ves, Istra Centrum a občianske združenia a organizácie z Devínskej Novej Vsi pre nich pripravili deň prvý zábavy. Ako pozvánku na tento deň som pripojil článok Miroslava Antala, ktorý vám priblížil ako prebiehal Deň detí pred rokom. Zaujalo vás to. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 486-krát.

Vracajú sa mafiánske praktiky 90-tych rokov?

V polovici decembra dostali Devínskonovovešťania predčasný darček pod stromček. Na Eisnerovej ulici bola otvorená nová prevádzka ponúkajúca rýchle občerstvenie formou donáškovej služby v maličkých priestoroch hneď vedľa pubu Šport Pub Pumpa pod názvom U MaMi. Prevádzka však fungovala iba štyri dni, keď ju niekto prevádzku úmyselne podpálil. Majitelia pracne odstránili škody a začiatkom januára otvorili opäť. Hororový scenár sa však opakoval. Už po niekoľkých dňoch niekto podpálil prevádzku druhýkrát. Článok o týchto mafiánskych praktikách v Devínskej Novej Vsi je stále tretím najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej od začiatku roka. Čitatelia si ho doteraz otvorili celkom 918-krát.

Zo života pásomníc

Druhý najčítanejší článok od začiatku tohto roku sa týka plánovanej masívnej výstavby v starej časti Devínskej Novej Vsi Pri rybníku. Eva Vargová sa v ňom zamýšľa, aké šance majú obyčajní občania ubrániť sa početným nájazdom developerov  na každú nevyužitú plochu či prieluku v zástavbe našej metskej časti. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 953-krát.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

Najčítanejší článok tohto roku sa tiež týkal výstavby Pri rybníku. Informoval som v ňom, že na stránke enviroportál.sk bol zverejnený zámer vybudovať v DNV v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pred viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský komplex. Žiaľ, medzi dokumentami, ktoré predložil investor v rámci žiadosti o schválenie zámeru je aj súhlas starostu Milana Jambora s uvedenou výstavbou. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 1 642-krát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *