Blog Týždeň v Devínskej – prvých 100 dní

blog týždeň v Devínskej
Ján Žatko

Včera uplynulo presne 100 dní odvtedy, čo som s malou dušičkou odprevádzal na svet blog Týždeň v Devínskej, prvý informačno-spravodajský blog pre obyvateľov a návštevníkov Devínskej Novej Vsi. Chcel som písať o tom čo sa okolo mňa deje, čo sa mi na Devínskej páči, ale aj čo ma trápi. Chcel som poskytnúť priestor aj iným, aby sa zverili svojim spoluobčanom so svojim pohľadom na Devínsku Novú Ves. Ako sa zatiaľ darí napĺňať tento zámer?

Prečo vznikol blog Týždeň v Devínskej

K rozhodnutiu založiť tento blog ma viedlo hlavne to, že v Devínskej Novej Vsi neexistuje spravodajské médium, ktoré by občanom poskytovalo aktuálne a objektívne informácie o tom, čo sa okolo nich deje. Áno, vychádza tu už dlhé roky Devex. To je ale mesačník, takže aktuálne informácie nemôže ani pri najlepšej snahe poskytovať. No a o objektivite Devexu  mám svoj vlastný názor. Áno, existuje tu DTV. Ale opäť, Magazín DTV vychádza raz týždenne. To je tiež na poskytovanie aktuálnych informácií príliš dlhý čas. A objektivita? Nuž, ja si myslím, že pán starosta si pomýlil obecnú televíziu s propagačnou agentúrou, ktorá ma za cieľ oslavovať jeho osobu. A tak sa v skutočnosti ľudia dozvedajú o tom, čo sa v Devínskej práve deje najčastejšie zo sociálnych sietí.

blog týždeň v Devínskej
Múzeum colníctva v Devínskej je otvorené.

Trochu štatistiky zo začiatkov blogu

Keď som začal zverejňovať začiatkom januára na blogu prvé články, dúfal som, že si ich prečíta aspoň niekoľko desiatok ľudí. Ak by to bola stovka, to by som bol už nadšený. Mal som už totiž za sebou dlhoročné skúsenosti blogera na denníku SME a viem, že nie každému a nie vždy sa podarí prekročiť hranicu čítanosti článku 100 ľudí. A pritom blog SME má dosah na celé Slovensko, kým blog Týždeň v Devínskej je zameraný iba na ľudí, ktorí žijú v Devínskej Novej Vsi.

A ako to dopadlo s čítanosťou jednotlivých článkov? Začiatky boli naozaj ťažké. Úplne prvý článok Začíname zverejnený 1. januára si dodnes otvorilo 44 ľudí. Názory obyvateľov Devínskej Novej Vsi o uplynulom roku zhrnuté do článku  Čo priniesol rok 2017 v Devínskej Novej Vsi si otvorilo 42 čitateľov. Nuž, nebolo to zlé, ale naozaj žiadna veľká sláva.

blog týždeň v Devínskej
Vyliata rieka Morava v Devínskej Novej Vsi.

Najčítanejšie články

Prvý článok, ktorý presiahol magickú hranicu 100 otvorení bol článok Vyliata rieka Morava v Devínskej Novej Vsi z 9. januára 2018.  Na obrázky rozvodnenej Moravy bolo zvedavých 245 čitateľov. Teraz je už blog Týždeň v Devínskej úplne inde ako na začiatku januára a článkov s počtom viac ako 100 otvorení je dodnes už spolu 46. Tri články dokonca presiahli hranicu 1 000 otvorení. Všetky sa týkajú problematickej výstavby na sídliskách v Devínskej Novej Vsi. Je medzi nimi aj jeden z najnovších článkov Ďalšia záhadná stavba v Devínskej Novej Vsi z 5. apríla 2018, v ktorom sa venujem pololegálnej stavbe parkoviska medzi cintorínom a Seneciom. Článok si doteraz otvorilo 1 091 čitateľov. Článok o ďalšej problematickej stavbe, tentoraz pri Lidli, s názvom  Čo vyrastie na vstupe do Devínskej? z 1. februára 2018 si otvorilo 1 466 čitateľov. Článok, ktorý ľudí doteraz najviac zaujal sa týka tiež tejto stavby. 28. februára 2018 som zverejnil materiál Otáznik za otáznikom nad stavbou pred Lidlom, v ktorom som zhrnul v tom čase známe skutočnosti týkajúce sa tejto čudnej stavby. Tento najčítanejší článok na blogu má doteraz 1 669 otvorení.

Všetky uvedené štatistické údaje sú zo stránky Google Analytics.

blog týždeň v Devínskej
Ďalšia záhadná stavba v Devínskej Novej Vsi.

Pozvánka na spoluprácu

Čísla, ktoré sú uvedené vyššie ma presviedčajú o tom, že práca na blogu má zmysel a že v nej treba pokračovať. Vidím z nich, že nepíšem iba pre seba, ale hlavne pre vás. Teší ma, že mi v tejto práci postupne pomáha čoraz viac ľudí a že sa na blogu zjavujú články od rôznych autorov. Veľmi im za to touto cestou ďakujem a pozývam na spoluprácu aj ďalších. Veľa z vás vidí okolo seba veci s ktorými by ste sa radi podelili so svojimi spoluobčanmi. Napíšte o tom článok a ja ho rád zverejním. Veď nenadarmo sa vraví, viac hláv, viac rozumu. Bližšie podmienky o prispievaní nájdete tu. Vaša spolupráca je veľmi dôležitá aj kvôli tomu, že ja osobne nemám kapacitu na to, aby som zachytil všetky problémy, ktoré sú okolo nás. A všetci veľmi dobre vieme, že ich je neúrekom.

Treba si uvedomiť, že ja mám svoje zamestnanie, ktoré ma živí. Do Devínskej Novej Vsi sa dostanem najskôr o 16:00, väčšinou však ešte oveľa neskôr.  Blogu sa preto venujem po večeroch alebo cez víkendy. Najviac si to odnáša moja záhrada, kde som ešte dodnes nestihol nič zasadiť a ani netuším, kedy sa k tomu dostanem. Ak teda nestíham riešiť všetky vaše podnety, ktoré mi zasielate a za ktoré vám ďakujem, tak je to iba kvôli nedostatku času. Nie kvôli nezáujmu.

Nemám za sebou žiadneho sponzora. Všetky výdavky súvisiace s blogom si hradím sám z vlastného vrecka. Manželka mi to zatiaľ našťastie toleruje. Ale nevyplakávam. Budem sa snažiť stíhať toho čo najviac a napĺňať blog Týždeň v Devínskej čoraz zaujímavejšími článkami. A ak tie články pomôžu aspoň malou troškou k tomu, že problémy sa v Devínskej Novej Vsi začnú naozaj reálne riešiť, tak budem spokojný s tým, že moja práca mala zmysel.

Ak mi pri tom pomôžete, budem vám veľmi vďačný.

blog týždeň v Devínskej

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *