Týždeň v Devínskej od 8. do 14. 1. 2018

týždeň v devínskej
hlaváčik jarný

Druhý januárový týždeň v Devínskej Novej Vsi prešiel a o zime ani chýru ani slychu. Na svahoch Devínskej Kobyly dokonca rozkvitol hlaváčik jarný. Pred 31 rokmi to však vyzeralo úplne inak. Devínsku, ako aj celú Bratislavu, postihla snehová kalamita.

Minulý víkend  sa v Devínskom Jazere pravdepodobne odohrala tragédia. Hladina Dunaja a následne aj rieky Moravy počas jediného dňa prudko stúpla. V piatok 5. januára večer hasiči spolu s políciou zachraňovali 17 psov uväznených uprostred rozliatych vôd rieky Moravy. Žiaľ, ženu ktorá ich tam venčila, sa dodnes nepodarilo nájsť. Na záchrannej akcii sa podieľali aj devínskonovoveskí hasiči a reportáž z tohto zásahu uverejnila aj DTV vo svojom magazíne.

Ďalšia nepríjemná udalosť sa stala vo štvrtok. Neznámy ozbrojený muž prepadol novinový stánok na sídlisku Podhorské. Našťastie nedošlo pritom k žiadnemu zraneniu. A aby nebolo smutných správ dosť, dozvedeli sme sa, že zomrel Daniel Bédi, rímskokatolícky kňaz, ktorý pred 30 rokmi, ako bývalý bohoslovec vyhodený zo seminára, býval na Hradištnej ulici v Devínskej Novej Vsi.

Prejdime na optimistickejšiu vlnu. Týždeň v Devínskej bol na prednáške turistu a nášho obyvateľa Juraja Gelnekyho, ktorý rozprával o prechode turistických magistrál Slovenska, na ktorých absolvoval viac ako 2 000 kilometrov.

Znalec devínskonovoveského športu Lolo Moravec oceňuje úspech devínskonovoveských futbalových dorastencov, ktorí postúpili minulý rok do II. ligy.

Devínskonovoveskí matičiari odštartovali plesovú sezónu. Týždeň v Devínskej bol pri tom.

OLO nám oznamuje, že začalo s likvidáciou vianočných stromčekov.

Týždenník Tend informoval, že rozvoj novej štvrte Bory na severozápade Bratislavy rýchlo napreduje. Krátko po začiatku povoľovacích konaní pre novú nemocnicu sa začína posudzovanie zámeru výstavby hotela.

DTV sa v svojom magazíne venovala okrem už spomínaného zásahu dobrovoľných hasičov aj tradičnému silvestrovskému výšľapu na Devínsku Kobylu, podpore škôlky v Guatemale zo strany devínskonovoveskej farnosti, decembrovému vystúpeniu detí z tanečného centra Eleganca a udeleniu Pribinovho kríža 2. triedy pre Ruda Slobodu.

To všetko sa odohralo v Devínskej Novej Vsi v uplynulom týždni. Sledujte blog pre obyvateľov a návštevníkov Devínskej Novej Vsi týždeň v Devínskej a budete vždy v obraze.

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *