Re: Čo sa to deje s futbalom v Devínskej?

čo sa to deje s futbalomPrvého marca 2018 som zverejnil článok Čo sa to deje s futbalom v Devínskej? v ktorom som poukázal na problémy vo vzťahoch medzi vedením FCL VW Devínska Nová Ves a mestskou časťou Devínska Nová Ves.  Článok vyvolal značnú odozvu medzi priaznivcami futbalu v našej mestskej časti a možno aj to aspoň malou mierou prispelo k tomu, že 7. 3. 2018 sa uskutočnilo stretnutie medzi oboma stranami, ktoré posunulo veci dobrým smerom. Uvádzam v plnom znení vyjadrenie prezidenta FCL VW Devínska Nová Ves Zoroslava Smolinského k výsledkom tohto rokovania.

Vyjadrenie Zoroslava Smolinského

Milí športoví priatelia,

v stredu 7. 3. 2018 sa uskutočnilo veľmi dôležité, podľa nášho názoru prelomové stretnutie medzi zástupcami mestskej časti Devínska Nová Ves pánom Ružovičom a Gašparíkom a za FCL pánom Lučičom a Smolinským. Na otvorenom stretnutí sme sa venovali stratégii a komplexnému fungovaniu klubu a práce s mládežou v spolupráci s mestskou časťou.

Osobne stretnutie považujem za obojstranne konštruktívne, dôležité z oboch strán a hlavne prelomové, čo sa týka vzájomných spoločných vzťahov. Spoločným cieľom je samozrejme zameranie na mládež s maximálnou prosperitou, reprezentovanie mestskej časti vo všetkých kategóriách vrátane seniorských s postupným zlepšovaním vzájomnej komunikácie, dôvery a rozmrazovaním dlhodobo nekonštruktívnych vzťahov.

Okrem reprezentácie mestskej časti všetkými vekovými kategóriami je spoločným cieľom pripravovať a zlepšovať športové podmienky pre mládež v Devínskej Novej Vsi a priviesť deti k radosti zo športu a hlavne futbalu. Prilákať kvalitným zázemím  aj viac divákov na sledovanie seniorských a aj juniorských mužstiev.

Pre FCL je prioritou, ako už viackrát bolo deklarované, práca s mládežou, komunikácia s rodičmi a poslancami mestskej časti Devínska Nová Ves.

Všetkým zúčastnením úprimne ďakujem za účasť na včerajšom stretnutí.

8. 3. 2018

Smolinský

Do videnia na štadióne FCL.

čo sa to deje s futbalom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *