Poďakovanie zamestnancom Denovy

Ján Žatko

Pravidelní čitatelia tohto blogu vedia o tom, že som zaviedol tradíciu venovať jubilejným fanúšikom Facebookovej stránky Týždeň v Devínskej fľašu šumivého vína. Keď som však oslovil osemstého fanúšika, zažil som nečakané prekvapenie. Rozhodol sa venovať túto fľašu zamestnancom Denovy ako ocenenie ich práce. Dnes sa mi konečne podarilo jeho želanie splniť.

píše: Ján Žatko

Poďakovanie jubilejného fanúšika zamestnancom Denovy

Tým jubilejným osemstým fanúšikom Facebookovej stránky Týždeň v Devínskej je obyvateľ Devínskej Novej Vsi, ktorý má na Facebooku vytvorené konto pod názvom Martin Maverick. Keď som ho oslovil a ponúkol mu sľúbenú fľašu šumivého vína, prekvapil ma nasledujúcou odpoveďou:

S potešením som sa stal lajkujúcim fanúšikom fb stránky Týždeň v Devínskej a jubilejné umiestnenie teší ešte viac. Ak môžem rozhodnúť o svojom šumivom ocenení, tak by som ním rád ocenil prácu našich Denovákov. Už dlhšiu dobu sú neprávom častým terčom kritiky, ale priznajme si, ako by Devínska vyzerala bez nich? Takže ak ťa môžem poprosiť, odovzdaj tú fľaštičku pracovíkovi Denovy, ktorý mal v januári 2019 najviac nadčasov v rámci zimnej údržby, ak je možné podľa tohto kritéria ho identifikovať. Nech si tí chlapi uvedomia, že na nich ľudia myslia aj pozitívne. A prosím odkáž im, že im ďakujem za ich prácu. Vďačne teda výhru prijímam, a s pokorou ju postupujem, aby som spravil radosť v tejto neľahkej dobe, svojmu spoluobčanovi. 

zamestnancom Denovy

Fľaše šumivého vína určené zamestnancom Denovy

Oslovil som v tejto veci pani riaditeľku Denovy Petru Neischlovú. Tá si netrúfala vyzdvihnúť jedného jediného zamestnanca, ktorý sa najviac zaslúžil o kvalitnú zimnú údržbu v Devínskej Novej Vsi. Tvrdí, že nemôže vybrať jediného zamestnanca, pretože o kvalitnú zimnú údržbu sa zaslúžil celý kolektív. Súhlasím s jej názorom. Dnes ráno som preto navštívil Denovu a odovzdal som pani riaditeľke dve fľaše šumivého vína pre zamestnancov Denovy. Jednu v mene Martina Mavericka a druhú v mojom mene. Lebo aj ja si myslím, že zvládajú svoju neľahkú prácu veľmi dobre. Koniec koncov, tento názor má aj miestne zastupiteľstvo. Na mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva dňa 22. augusta 2019 schválili poslanci nasledujúce uznesenie č. 98/8/2019:

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava -Devínska Nová Ves odporúča riaditeľke príspevkovej organizácii DENOVA vyplatenie mimoriadnej odmeny zamestnancom DENOVY v trvalom pracovnom pomere (okrem riaditeľky) za rok 2019, za plynulé zabezpečenie zimnej a letnej údržby, zodpovedné plnenie úloh zadané zo strany Miestneho zastupiteľstva MČ BA-DNV a Miestneho úradu MČ BA-DNV.

zamestnancom Denovy
Dnešné ráno pred budovou Denovy.

Veľa energie do nadchádzajúcej zimnej údržby

Na záver ešte ospravedlnenie Martinovi. Martin Maverick venoval jemu určenú fľašu vína ešte v januári tohto roku, teda uprostred zimy. Ja som splnil sľub, ktorý som mu dal až dnes.  Ospravedlňujem sa za to Martin. Ale vraví sa, že lepšie neskoro ako nikdy. Dúfam, že si medzitým názor na prácu zamestnancov Denovy nezmenil.

Takže milí zamestnanci Denovy. Oznamujem vám, že obyvatelia Devínskej Novej Vsi si vašu prácu veľmi vážia. Verím že aj nadchádzajúcu zimnú údržbu zvládnete veľmi dobre a pripite si po pracovnej dobe na Vašu prácu.

zamestnancom Denovy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *