Opatrenia proti koronavírusu týkajúce sa DNV

opatrenia proti koronavírusu
Ján Žatko

V posledných dňoch je témou dňa na Slovensku ohrozenie ľudí novým koronavírusom a hrozba ochorenia COVID-19. V piatok na Slovensku potvrdili prvý prípad nákazy koronavírusom a v pondelok podvečer ich bolo spolu sedem. V súvislosti s tým boli prijaté viaceré výnimočné opatrenia proti koronavírusu.

Aktualizácia: miestny úrad DNV je pre verejnosť v dňoch 12. 3. a 13. 3. 2020 zatvorený.

píše: Ján Žatko

Zatvorené stredné školy

Bratislavský samosprávny kraj prerušil pre nový koronavírus od pondelka 9. 3. na týždeň vyučovanie na všetkých stredných školách vo svojej pôsobnosti.

Zatvorené základné, umelecké a materské školy

Základné, umelecké i materské školy v Bratislave ostanú od utorka 10. 3. do konca týždňa zatvorené. Po stretnutí so starostami mestských častí hlavného mesta SR uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo. Rodičia detí do 10 rokov si môžu uplatniť od Sociálnej poisťovne nárok na OČR. Bližšie informácie nájdete tu.

Miestny úrad DNV je otvorený zatvorený

Miestny úrad Devínska Nová Ves bude pre verejnosť naďalej fungovať v stránkových dňoch. Zároveň je potrebné navštevovať úrad len v nevyhnutných prípadoch a ak je to možné využívať mailovú a telefonickú komunikáciu.

Miestny úrad Devínska Nová Ves je pre verejnosť v dňoch 12. 3. a 13. 3. 2020 zatvorený. V období šírenia koronavírusu preferujeme, ak budete využívať mailovú, poštovú a telefonickú komunikáciu. Môžete si stiahnuť aj mobilnú aplikáciu „SOM Devínska Nová Ves“. V prípade potreby môžete priamo kontaktovať Dohľadové centrum DNV na tel.: 02/3233 3332.

Zrušené verejné podujatia

Ústredný krízový štáb zakázal akékoľvek kultúrne, športové a verejné podujatia. Tieto opatrenia proti koronavírusu platia pre všetky ústredné orgány štátnej správy, miestnej samosprávy a verejnej správy. Na základe toho mestská časť Devínska Nová Ves ruší všetky kultúrne, spoločenské a športové podujatia na obdobie od 10. 3. do 23. 3. 2020.

Zrušené verejné bohoslužby

Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska oznámila, že predseda vlády SR Peter Pellegrini Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby. Katolícke verejné bohoslužby sú preto až do 23. marca odvolané. Tak isto sa až do odvolania rušia evanjelické služby Božie a všetky hromadné podujatia v ECAV.

Povinná karanténa

Ústredný krízový štáb nariadil povinnú 14-dňovú karanténu po návrate zo štyroch vybratých krajín – Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu. Každý, kto odtiaľ pricestuje, a tak isto tí, ktorí s ním žijú v spoločnej domácnosti, musia zostať dva týždne izolovaní v domácom prostredí. Všeobecní lekári budú môcť pre nový vírus vypísať tzv. pohybovú práceneschopnosť (PN), potvrdenia bude ošetrujúci lekár priamo zasielať do Sociálnej poisťovne, aby sa obmedzil pohyb ľudí. Bližšie informácie nájdete tu.

Súvisiace články

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *