Devínsky Shuttle Bus odštartoval

Ján Žatko

Až do konca prázdnin budú môcť turisti ale aj domáci využiť novú turistickú atrakciu v našej mestskej časti – Devínsky Shuttle Bus. Bude premávať medzi Devínom a Devínskou Novou Vsou na spôsob kyvadlovej dopravy vždy v piatok, sobotu a nedeľu od 10.00 do 16.30 a to počas celého júla a augusta.

píše: Ján Žatko

Devínsky Shuttle bus

Projekt Devínsky Shuttle bus bol vytvorený s cieľom prepojiť mestské časti Devín a Devínsku Novú Ves. Ide o vyhliadkový turistický autobus s otvorenou strechou Prešporáčik, ktorý sme doteraz poznali iba z centra mesta. Odchádzať bude spod Hradu Devín a smerovať k Cyklomostu slobody v Devínskej Novej Vsi, odkiaľ sa vráti späť. Do projektu bude zapojené jedno vozidlo s kapacitou 26 cestujúcich. Lístky je možné si zakúpiť priamo u predajcov na oboch stanoviskách. Cena obojsmerného lístka je 6 eur, deti do výšky 100 cm sa odvezú zdarma. Devínsky Shuttle bus prevádzkuje firma Tour4U.

shuttle bus

shuttle bus

Oficiálne otvorenie projektu

Oficiálne otvorenie projektu Devínsky Shuttle bus sa uskutočnilo v utorok 7. 7. 2020 za účasti starostky Devína Ľubice Kolkovej, starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra a poslancov miestneho aj mestského zastupiteľstva. DTV bola pritom. Ako to celé prebiehalo si môžete pozrieť vo videoreportáži uvedenej v závere tohto článku. Z reportáže vyberám aj vyjadrenia niektorých zúčastnených.

shuttle bus
Účastníci slávnostného otvorenia (zdroj: FB Monika Debnárová).

Ľubica Kolková, starostka Devína

Ľubica Kolková

Je to jedna zo služieb, ktorú turisti nájdu, keď prídu. Určite aj v Devíne aj v Devínskej Novej Vsi sú rôzne pekné ciele, za ktorými sa turisti vyberajú a takto to budú mať spríjemnené takouto cestou šarmantným autobusom.

František Fabián, Tour 4U

František Fabián

Sme veľmi radi, že sme našli pochopenie aj v Mestskej časti Devín aj Devínska Nová Ves. Je to niečo, čo môže pomôcť ľuďom a nejakým spôsobom rozvinúť túto destináciu, ktorá je trochu na periférii Bratislavy, ale má veľa čo ponúknuť.

Rastislav Tešovič, poslanec mestského zastupiteľstva Bratislavy a miestneho zastupiteľstva DNV

Rastislav Tešovič

Ja som rád, že máme prepojené takýmto vláčikom naše mestské časti a vieme sem pritiahnuť turistov. Vieme im ukázať, že aj naše mestské časti sú zaujímavé. Vieme ich motivovať, aby sem prišli, spoznali nás, minuli tu svoje peniaze a pomohli tomuto mestu.

Dárius Krajčír, starosta Devínskej Novej Vsi

Dárius Krajčír

Devínska Nová Ves má toho veľa čo ponúknuť. Je to cyklomost, Múzeum colníctva, Turistická informačná kancelária, Ekocentrum, Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku, Múzeum starej Devínskej, budúce Múzeum školstva a pedagogiky a množstvo pamätihodností a pamiatok. Tak isto novinky, ktoré vznikli postupne v Devínskej za posledné obdobie, napríklad Šrot park, máme priestor, ktorý je pamiatkou na bývalý režim, na obdobie totality. Máme tu priestor, ktorý je v rámci prírody jeden z najkrajších ako je Sandberg, Devínska Kobyla, budúca už o chvíľu verejne prístupná vyhliadková veža a množstvo ďalších miest.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *