Ďalší neriešiteľný problém na Kolónii

neriešiteľný problém
Ján Žatko

Pred mesiacom som uverejnil článok o portáli Odkaz pre starostu. Tento portál úspešne pomáha občanom upozorňovať svoje samosprávy na neriešené problémy okolo nich. Bohužiaľ, nie občanom Devínskej Novej Vsi. Tunajšia samospráva totiž problémy svojich občanov nerieši. To nie je iba môj subjektívny pocit. To hovoria čísla portálu Odkaz pre starostu. Je to smutné, ale je to tak. Spomedzi mestských časti Bratislavy  Devínska Nová Ves patrí medzi najhorších. Povedal som si, že vedeniu mestskej časti pomôžem zlepšiť si svoju reputáciu.  Nepodarilo sa. Ukázalo sa, že zasklenie jednej tabule je pre miestny úrad neriešiteľný problém.

píše: Ján Žatko

Informačná tabuľa na Kolónii

Bývam na Kolónii. Hneď vedľa ťažko skúšanej Opletalovej ulice. Na začiatku Opletalovej, hneď vedľa pomníka Milana Rastislava Štefánika, je informačná tabuľa miestneho úradu. Vždy keď idem z práce, tak sa zastavím pri tejto tabuli a pozriem sa, čo nového sa v Devínskej chystá. Na tejto tabuli bývajú totiž zverejňované pozvánky na podujatia, ktoré sa v Devínskej konajú. Lepšie povedané, bývali.

Odkaz pre starostu

Už viac ako pred mesiacom totiž nejaký vandal na tabuli rozbil sklo. Keď sa dva týždne nič nedialo, povedal som si, že nahlásim tento problém na portál Odkaz pre starostu. Myslel som si, jednoduchý problém, jednoduché riešenie a Devínska si aspoň trochu vylepší súčasné nepriaznivé skóre na portáli. Predstavoval som si to jednoducho. Admin portálu posunie môj odkaz mestskej časti. Pracovník, ktorý má na starosti údržbu zdvihne telefón a zavolá sklenára. Sklenár príde, zasklí tabuľu a môžu sa do nej opäť lepiť pozvánky. Celá akcia by sa dala zvládnuť v priebehu jedného pracovného dňa. A cena? Neviem. 20 eur? No nech 50 eur, ale viac určite nie.

Neriešiteľný problém

Celá vec však vôbec nie je taká jednoduchá, ako som si ja naivne myslel. Denne chodím popri rozbitej informačnej tabuli a premýšľam čo pohne vládcu našej mestskej časti, aby vyriešil tento neriešiteľný problém. Mám chodiť po susedoch s petíciou? Veď ma vysmejú. Mám ísť s týmto „obrovským“ problémom priamo na rokovanie miestneho zastupiteľstva? Ale to bude až posledný júnový týždeň. A čo dovtedy? Alebo mám dať tú tabuľu zaskliť ja?

Neriešený podnet

Na portál Odkaz pre starostu som dal tento podnet 3. mája potom, ako som viac ako dva týždne chodil okolo rozbitej tabule. Odvtedy prešlo opäť viac ako dva týždne a na portáli svieti oznam „Neriešený„. Z miestneho úradu sa nikto ani neunúval oznámiť v čom je taký obrovský problém, že za viac ako mesiac nie je schopný dať zaskliť jednu obyčajnú informačnú tabuľu.

Severný obchvat Volkswagenu

Na ostatnom rokovaní miestneho zastupiteľstva sa okrem iného hovorilo aj o pripravovanom severnom obchvate Volkswagenu. Mestská časť dostala na tento obchvat od vlády ešte v decembri 25 miliónov eur. Starosta Milan Jambor kritizoval vládu Roberta Fica za dlhodobú nečinnosť pri tomto projekte ale vyjadril sa, že teraz sa situácia radikálne zmenila. Doslovne povedal:

Odkedy sme to zobrali my do rúk, tak sa na tom projekte intenzívne pracuje,

Nuž neviem. Po tom ako som zistil, že zasklenie jednej rozbitej tabule je pre miestny úrad neriešiteľný problém, začínam o budúcnosti projektu za 25 miliónov eur veľmi vážne pochybovať.

neriešiteľný problém

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *