Začína premávať letný vláčik Záhoráčik

Ján Žatko

Už oddnes štartuje svoju štvrtú sezónu letný vláčik Záhoráčik. Premávať bude každý víkend trikrát denne až do polovice septembra. Východiskovou stanicou bude Bratislava hl. st., konečnou zastávkou Plavecké Podhradie a stojí aj v Devínskej Novej Vsi. Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom a prevádzkovať ho bude Železničná spoločnosť Slovenska.

píše: Ján Žatko

Vláčik Záhoráčik pre rodiny s deťmi, turistov aj cykloturistov

Cesta Záhoráčikom je príťažlivá pre rodiny s deťmi, milovníkov železnice, pre nadšencov turistiky a prírody, ktorí preferujú verejnú dopravu a pre cykloturistov mieriacich do severozápadných svahov Malých Karpát a dolnozáhorských lesov.

vláčik záhoráčik
Vláčik Záhoráčik.

Vápenná

Turisticky zaujímavou je návšteva rozhľadne na Vápennej (Roštún), či už zo Sološnice alebo z Plaveckého Podhradia. Dominantou tejto časti Záhoria je Plavecký hrad, ktorý je ľahko dostupný aj pre rodiny s deťmi. Zároveň si môžete prejsť aj Náučný chodník Plavecký kras, ktorý je jeden z najkrásnejších náučných chodníkov na Slovensku.

vláčik záhoráčik
Vápenná

Vysoká

Z obce Kuchyňa sa doporučuje vychádzka krásnou prírodou Záhoria na vrch Vysoká, z ktorého budete vidieť či panorámu Malých Karpát alebo časť Záhorskej nížiny. Kuchyňa je vhodný východiskový bod pre cykloturistické výlety do Malých Karpát (Zochova chata –Modra). Pri obci Lozorno nájdete Gazdovskú dedinu – Abeland, ale aj vodnú nádrž Lozorno, ktorá je vhodná na kúpanie a oddych. Lozorno je vhodným nástupným bodom na nenáročnú cykloturistiku smerom nielen do Bratislavy. Neďaleko sa nachádza i Golfový areál a obľúbený salaš Stupava – Biofarma Príroda, kde je možnosť vychutnať si originálnu slovenskú gastronómiu, alebo si prezrieť miestnu mini ZOO.

vláčik záhoráčik
Cyklovozeň.

Cestovný poriadok

Vláčik Záhoráčik prechádza cez Devínsku Novú Ves oddnes trikrát denne smerom na Záhorie a trikrát denne smerom do centra Bratislavy. Cestovný poriadok je na nasledujúcom obrázku.

vláčik záhoráčik

zdroj: bratislavskykraj.sk

Jeden komentár k “Začína premávať letný vláčik Záhoráčik”

  1. Je pekne ze ste výpravyli vláčik Záhoráci leň ste neprisposobyli časový grafikon odchodov vlaku nakoľko ľuďom zo Záhoria
    Pretože musia čakať 2 hodiny po prichode ich vlaku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *