Večer boxu 2 v Devínskej

večer boxu
Ján Žatko

Ostatnú sobotu žila Devínska Nová Ves športom. Dopoludnia stolní tenisti absolvovali svoj druhý domáci extraligový zápas s Vranovom nad Topľou a podvečer telocvičňa na ZŠ P. Horova doslova praskala vo švíkoch. Viac ako 700 ľudí sa prišlo pozrieť na galapredstavenie boxerského športu pod názvom Večer boxu 2. A veru, bolo sa na čo pozerať.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV

Náročná príprava podujatia

Večer boxu 2 zorganizoval Best Boxing Club Devínska Nová Ves. Podľa slov trénera a hlavného organizátora večera Andreja Horného sa štyri mesiace chystania, stresu, odriekania si mnohých vecí a obmedzovania a driny vyplatili. Veď v telocvični sa tlačilo cez 700 ľudí, ktorí  vytvorili boxeristom pekelnú atmosféru. Podarilo sa dať dokopy 19 dvojíc (zápasov), z toho v 13-tich sa predstavili naši domáci boxeristi a jedna boxerka. V ostatných zápasoch to doplnili veľmi zvučné mená a reprezentanti Slovenska, Česka a Maďarska.

večer boxu
Tréner Andrej Horný so svojimi zverencami.

Priebeh galavečera boxu

Úvod galavečera patril mládežníckym kategóriám. Takmer vo všetkých zápasoch sa predstavili boxeri domáceho Best Boxing Clubu, v ktorom vyrastajú viaceré talenty. V hlavných zápasoch sa predstavili boxeri zo Slovenska, Česka a Maďarska.  Okrem domácich boxerov pútal veľkú pozornosť aj náš reprezentant Viliam Tanko, ktorý svojmu súperovi nedal šancu. V najťažšej váhovej kategórii sa predstavil Adam Fabiánek, ktorý zvládol víťazne odvetu proti Čechovi Dvořákovi.

večer boxu

Spokojnosť hlavného organizátora s priebehom akcie

Hlavný organizátor Andrej Horný bol s celkovou atmosférou, ale aj výkonmi jeho zverencov veľmi spokojný:

Z nášho klubu by som vedel vyzdvihnúť bratov Janíčkovcov alebo maličkých boxerov, takisto Mikláš z nášho klubu alebo Harasník z Holíča, ktorý je naozaj na svoj vek 9 rokov výborný boxer. Je radosť vidieť, ked takýto mládežníci skočia do ringu a dajú do toho všetko.

večer boxu

Televízne kamery v hľadisku

Skvelá a úspešná akcia prilákala do hľadiska množstvo divákov a dokonca aj štáb televízie TA3, ktorá pripravila z Večera boxu nasledujúcu reportáž. Okrem výbornej atmosféry boli odmenou pre organizátorov hlavne skvelé výkony domácich boxerov. No a Andrej Horný už dnes uvažuje nad zorganizovaním ďalšej akcie. Spoločne sa na ňu tešíme.

večer boxu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *