V Slovnaft Cupe postupujeme ďalej

Ján Žatko

V stredu 14. augusta 2019 odohrali futbalisti FCL Lokomotíva Devínska Nová Ves vo Vysokej pri Morave zápas druhého kola v Slovnaft Cupe. Vyradili účastníka 2. ligy FC ŠTK 1914 Šamorín po remíze 1 : 1 a následnom jedenástkovom rozstrele. V treťom kole sa budú snažiť 11. septembra 2019 v Dunajskej Lužnej vrátiť miestnemu klubu  OFK Dunajská Lužná prehru 3 : 1, ktorú utrpeli na ich trávniku pred pár dňami v úvodnom zápase 3. ligy.

píše: Ján Žatko

FCL Lokomotíva Devínska Nová Ves – FC ŠTK 1914 Šamorín 1 : 1 (1 : 0) (5:3 po rozstrele z 11 m)

Po remíze 1 : 1 v riadnom hracom čase zvíťazili futbalisti DNV v jedenástkovom rozstrele 5 : 3 a v Slovnaft Cupe postupujú do tretieho kola.

Góly: 24. Kolárik – 76. Leginus, rozhodovali: Martin Ježík – Martin Krivošík, Peter Tokoš, 100 divákov.

slovnaft cupe

Zostava FCL Lokomotíva Devínska Nová Ves: Richard Jančiar – Adam ŠlehoferPeter Halmeš, Gustavo Alves Devastato, Patrik Boris, (77.Dávid Žilík) Oliver Pfaff, Daniel Sopata (C), Matúš Šlehofer (82. Filip Varga), Želislav Kolárik, Richar Ariel Gonzalez Davalos, (86. Erik Haník), Rogério Amaro Batista Da Luz, tréner: Jozef Balog.

Zostava FC ŠTK 1914 Šamorín: Juraj Hajdúch – Attila Máté Magyar, (73. Tamás Méry), Dávid Valek, Marek Mišenko, János László, (46. Martin Rymarenko),  Jakub Čunta,  Péter Nagy, Tamás Németh, Artur Pidruchnyi, Vladimír Fuják (46. Juraj Pančík), Lukáš Leginus (C), tréner: Branislav Sokoli.

Ako videli zápas Šamorínčania

Na webovej stránke FC ŠTK 1914 Šamorín komentoval Tibor Duducz zápas nasledujúcimi riadkami:

Šamorínčania mali od úvodu viac z hry, no len ťažko sa presadzovali do prehustenej obrany namotivovaného súpera. Naše snahy končili poväčšine v predfinálnej faze. V 24. minúte v ojedinelom útoku domáci pekne zakombinovali a strelec gólu Kolárik už zasúval do prázdnej brány. Šamorínsky tím zvýšil aktivitu, čomu pomohli aj polčasové striedania, keď na ihrisko prišli Pančík a Rymarenko. Gólovo však vyšla ŠTK až 75. minúta, keď striedajúci Tamás Méry potiahol po pravom krídle, dostal sa až pred brankára domácich a nezištne prihral Leginusovi, nosiacemu v tomto zápase kapitánsku pásku, a ten už nezaváhal. Šamorínčania do záverečných minút tlačili domácich, no v koncovke neuspeli. V následnom rozstrele zo značky pokutového kopu uspeli Nagy, Németh i Pidruchnyi, no vo štvrtej sérii vychytal domáci brankár Rymarenka. Brankár Hajdúch siahol na posledný pokus Lokomotívy, no lopta prešla za jeho chrbát, čo v konečnom rezultáte znamená prehru a vypadnutie z tohto ročníka Slovnaft Cupu.

Tretie kolo v Slovnaft Cupe

V treťom kole sa futbalisti Devínskej Novej Vsi stretnú 11. septembra 2019 o 16.00 s treťoligovou Dunajskou Lužnou. Môžu na súperovom trávniku vrátiť klubu  OFK Dunajská Lužná prehru 3 : 1, ktorú utrpeli na ich trávniku pred pár dňami v úvodnom zápase 3. ligy.

zdroj textu: sfz, FC ŠTK 1914 Šamorín
zdroj foto: Rudolf Urmín, Tibor Öry, Zoro Smolinský