Kto bude novým starostom Devínskej?

Kto bude novým starostom
Ján Žatko

Kto bude novým starostom Devínskej Novej Vsi? Otázka, ktorá určite zaujíma viacerých obyvateľov našej mestskej časti. A nielen obyvateľov, ale aj potenciálnych kandidátov. A tak si niektorý z nich robí v Devínskej Novej Vsi prieskum, aké bude mať vo voľbách šance. Nič proti tomu. Je rozumné, keď si potenciálny kandidát ešte predtým ako rozbehne kampaň, preverí aké má vôbec šance. Ale využívať na to deti? To podľa môjho názoru nie je celkom v poriadku.

píše: Ján Žatko

Kto bude novým starostom?

Dnes zastavil moju známu na ulici neznámy mladý muž a oslovil ju s niekoľkými otázkami týkajúcimi sa Devínskej Novej Vsi a jej názorom na život v tejto mestskej časti. Jedna z otázok sa týkala voľby starostu v najbližších komunálnych voľbách. Prečítal jej 5 mien a spýtal sa jej, koho z nich by volila za starostu. Známa mu povedala jedno meno a spýtala sa, pre koho robí tento prieskum. Mladý muž odpovedal, že to nemôže povedať, pretože potom by ľudia neodpovedali na jeho otázky. Ale predsa len ešte dodal, že prieskum robí v spolupráci s miestnym úradom.

Kto bude novým starostom
Vila Košťálová, sídlo starostu.

Je to zneužitie detí, alebo nie?

Zhodou okolností som dnes dostal správu od jednej čitateľky, ktorá má podobnú skúsenosť. Len ju neoslovil mladý muž, ale školopovinné deti. Tu je jej doslovné vyjadrenie:

Dobrý deň, zastavili nás na ulici deti zo základnej školy, že či sme z DNV a či ideme voliť v komunálnych voľbách. Mali v rukách A4 s otázkami, kde bola prvá otázka s menami asi sedem kandidátov na starostu. Keď sme sa pýtali pre koho prieskum je, že oni nám nemôžu povedať, ale že z miestneho úradu. Radšej sme šli preč. Neviem, či je to v poriadku. 

Nuž, ja si myslím, že to nie je v poriadku. V prvom rade, žiadna slušná agentúra, ktorá robí prieskum verejnej mienky, nezatajuje svoje meno. Po druhé, žiadna slušná agentúra, ktorá robí prieskum verejnej mienky nezneužíva na tento účel deti.

Kto bude novým starostom

Náhly záujem miestneho úradu o názor občanov

Zaujímavá na tomto prieskume je ešte jedna vec. V oboch prípadoch spomenuli anketári, že robia prieskum v spolupráci s miestnym úradom. To je naozaj zvláštne. Keď sa ide rozrýpať zelený trávnik vedľa cintorína, vtedy miestny úrad o názor občanov nestojí. Keď sa masovo pília stromy na sídliskách, vtedy miestny úrad o názor občanov nestojí. Keď sa však blížia voľby nového starostu, miestny úrad názor občanov zrazu začína zaujímať. A neštíti sa pritom zneužívať ani deti. To sa musí zmeniť!

Kto bude novým starostom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *