Kam za vodou: biobazén Borovica Kamenný Mlyn

Ján Žatko

Čaká nás príjemný slnečný predĺžený víkend. Podľa webu pocasie.sk by mali teploty atakovať tridsiatku a zrážky by sa mali vyskytovať iba ojedinele. Ideálny čas na to vyraziť niekde k vode. Bratislava má našťastie dosť možností ako sa schladiť na kúpalisku, alebo na štrkoviskách. Môžete však skúsiť aj niečo iné. Napríklad biobazén Borovica Kamenný Mlyn. Vyskúšal som minulý rok a bol som veľmi spokojný.

píše: Ján Žatko

Čo je to biobazén

Biobazén Borovica Kamenný Mlyn je špecifický tým, že na čistenie vody sa tu nepoužívajú chemikálie ale využíva sa prirodzené biologické čistenie. Zabezpečujú to vodné rastliny vo filtračnej časti bazéna, ktorý je oddelený od plaveckého bazéna. Bol som zvedavý ako také čudo môže fungovať. Čuduj sa svete, naozaj to funguje. Aj bez tej chémie.

biobazén

Biobazén s prirodzeným čistením a filtráciou

Rozľahlý až 80 metrov dlhý bazén je rozdelený na približne dve polovice. Jedna je určená pre neplavcov s vodou okolo jedného metra, druhá pre plavcov s dvojnásobnou hĺbkou. Bazén je obklopený zo všetkých strán filtračnou časťou v ktorej sú vysadené vodné rastliny, žijú tam ryby a drobné vodné živočíchy. Voda z veľkého bazéna postupne prechádza týmto prirodzeným prírodným prostredím a prirodzene bez použitia chemikálií sa filtruje a čistí a vteká späť do veľkého bazéna. Nádhera.

biobazén

Tráva a tieň borovíc

Aj napriek tomu, že v súčasných horúčavách býva na Kamennom Mlyne nátresk, vôbec to nevadí. Areál je dosť rozľahlý, takže návštevníci o seba nezakopávajú, dokonca aj v bazéne sa dá veľmi dobre zaplávať. Čo som ja mimoriadne ocenil, je hustá tráva v okolí bazéna a hlavne košaté borovice. Kto chce ten sa slní, kto preferuje tieň, ľahne si do tieňa borovíc.

biobazén

Atrakcie pre deti aj dospelých

Okrem veľkého bazéna tam funguje aj detský bazénik pre malé deti. K tomu detský kútik s atrakciami. Ponúkajú celkom slušný výber občerstvenia. Ja som si dal vynikajúci langoš a k tomu Zlatého bažanta. Lehátka a šatňové skrinky sú zdarma. Tak isto je zdarma aj plážový volejbal, bedminton, stolný tenis a softtenis. Treba iba zaplatiť zálohu na športové potreby. Priznám sa, že túto vymoženosť som nevyužil.

biobazén

Vstupné

Biobazén je otvorený každý deň od 10.00 do 20.00. Vstupné dospelý: 6 €, dieťa od 3 do 12 rokov: 4 €, dieťa do 3 rokov zadarmo. Vstup po 16:00: 4 €. Vstup so psom je do areálu biobazéna zakázaný.

biobazén

Ako sa tam dostanete

Biobazén Borovica Kamenný Mlyn nájdete tesne pred Plaveckým Štvrtkom. Z Devínskej Novej Vsi je to 21 km. Najrýchlejšia cesta autom je po diaľnici až po exit Lozorno-Zohor a potom smer Malacky po starej ceste. Pre športové typy je dobrý nápad vybrať sa na kúpalisko na bicykli cez Devínske Jazero a Zohor. No a nakoniec, dá sa tam dostať aj autobusom.  Z Patrónky odchádza autobus do Malaciek každý deň o 9.51 a na Kamennom Mlyne ste o 10.33.  Pozor, zastávka je na znamenie.

biobazén

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *