Čo vyrastie na vstupe do Devínskej?

čo vyrastie na vstupe do DevínskejVstup na sídliská Kostolné a Podhorské v Devínskej Novej Vsi už roky zohyzďoval neupravený ostrovček uprostred kruhového objazdu a priestor zarastený burinou a obohnaný zeleným plotom pred predajňou Lidl. V posledných dňoch sme tam mohli zaregistrovať stavebnú aktivitu. Čo vyrastie na vstupe do Devínskej? Stromy to určite nebudú. (Doplnené 2. februára 2018.)

Na donedávna ohyzdnom zdevastovanom pozemku sú vykopané základy nejakej budovy. Keď som zisťoval od tam prítomných robotníkov, čo bude na tom mieste stáť, odmietli mi odpovedať.

Občianska iniciatíva zistila čo vyrastie na vstupe do Devínskej

Občianska iniciatíva Pre Devínsku bola úspešnejšia ako ja a zistila nasledovné:

Stavba je legálna . Na uvedenú stavbu je vydané právoplatné stavebné povolenie, bude to dvojpodlažný objekt 41 x 27 metrov s výškou 8 metrov, v objekte budú nájomné nebytové priestory, čiže priestory pre obchody, služby a kancelárie. Podľa všetkého vzhľad budovy bude podobný ako OC Glavica.

Porušenie stavebného zákona

Nuž neviem. Stavba je možno legálna. Ale vybudovať na takom stiesnenom priestore dvojpodlažný objekt s podlahovou plochou jedného podlažia viac ako 1 00 m² 1 000 m² sa mi nezdá ako vhodné riešenie. Ja by som tam radšej privítal zeleň. Ale možno sa mýlim a pribudnú tam nové služby zaujímavé a potrebné pre devínskonovovešťanov. Bez ohľadu na polemiku, či je tam takýto objekt vhodný alebo nie, isté je to, že pri tejto výstavbe bol porušený zákon. Podľa § 43i ods. 3 písm. b) stavebného zákona:

stavenisko musí byť označené ako stavenisko s uvedením potrebných údajov o stavbe a účastníkoch výstavby.

Túto zákonnú povinnosť si stavebník do dnešného dňa evidentne nesplnil. Žiadna tabuľa s označením potrebných údajov tam nie je a aj preto ľudia nevedia, aká stavba tam vlastne vyrastá. Porušenie zákona zo strany stavebníka ale zodpovedných ľudí na miestnom úrade evidentne netrápi.

A čo s kruhovým objazdom?

V každom prípade budeme mať v Devínskej Novej Vsi novú budovu. Možno bude prínosom, možno nie. Ja k tomu dodám už iba jednu maličkú prosbu pre kompetentných. Keď už tu musíme mať túto novú opachu, nebolo by možné trochu skultúrniť aj ten stred kruhového objazdu pred ňou? Stačilo by iba vysadiť kríky a vysiať trávu a hneď by vstup do Devínskej vyzeral úplne inak. Ďakujem.

čo vyrastie na vstupe do Devínskej

čo vyrastie na vstupe do Devínskej

čo vyrastie na vstupe do Devínskej

čo vyrastie na vstupe do Devínskej

čo vyrastie na vstupe do Devínskej

 

Doplnené 2. februára 2018 na základe informácií z FB skupiny Devínska Nová Ves:

Michal Gašparík zverejnil fotografiu oznámenia o začatí stavby ešte z roku 2015…

čo vyrastie na vstupe do Devínskej

… a pôvodný pôdorys zamýšľanej stavby s nasledujúcim komentárom: „Mohli požiadať o predĺženie, stavebný úrad som upozornil na chýbajúce informácie a zabezpečenie stavby… ak sa nezmenil projekt, tak takéto niečo nám tam vyrastie.

čo vyrastie na vstupe do Devínskej

Eva Vargová vložila pôdorys objektu do katastrálnej mapy s nasledujúcim komentárom: Pokusne som to naložila na katastrálnu mapu – to je teda narvané, išlo toto verejnou vyhláškou? Veď okolo je hromada nezaložených LV a neznámych vlastníkov. Projekt dopravy (statickej aj dynamickej by som tiež rada videla, nehovoriac o riešení okolia) A kruháč detto – spolovice nevysporiadaný, takže ten stred obec nemôže zveladiť – jedine, že by to dala do podmienky stav.povolenia

čo vyrastie na vstupe do Devínskej

 

 

 

 

 

4 komentáre k “Čo vyrastie na vstupe do Devínskej?”

  1. prosim ziadne kriky a zelen, len by sa tam valali bezdomovci a opilci, ktorych je v okoli dost, koli tescu a lidlu. takto je to fajn, aspon je pred kruhovym objazdom rozhlad, ludia maju aj tak problem s jazdou v kruhacoch.

  2. to je pravda, kruhovy objazd by mal byt prehladny na vsetky smery, nie obrasteny krikom. Urcite by som privitala na tom ostrovceku zelen a pripadne nejaky kusok stankoveho predaja s cerstvou zeleninou, ovocim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *